En büyük 10 kripto parada alım satım oranları

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralar, küresel piyasalardaki satış dalgasının altında eziliyor. Lider kripto para 7800 dolar seviyelerinde işlem görürken Coinbase verileri, kullanıcıların alım satım davranışlarıyla ilgili neler söylüyor?

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralar, dünden bu yana ağır bir satış dalgasıyla mücadele ediyor. Küresel piyasalarda görülen çöküşler, kripto paraları da büyük ölçüde etkiledi.

Henüz dün 8900 dolardan işlem gören Bitcoin, bugün 7636 dolara kadar geriledi. Bu, 1264 dolarlık düşüş, yüzde 14’lük bir geri çekilmeye tekabül ediyor. Bitcoin’in bugünkü düşüşü, son 4 ayın en büyük günlük düşüşü olarak da kayıtlara geçti.

Böylesi anlarda piyasaya dair ipuçları verebilecek birçok kullanışlı araç var ve Coinbase tarafından sunulan, kullanıcıların alım satım davranışları bilgisi kesinlikle bunlardan biri. Bu araç, son 24 saatte ilgili kripto paradaki net pozisyonlarını artıran veya azaltan Coinbase müşterilerinin yüzdesini veriyor.

En son veriler, kullanıcıların büyük çoğunluğunun Bitcoin’de pozisyon artırdığını gösteriyor. TSİ 00.15 itibari ile geride kalan 24 saatte kullanıcıların alım satım aktivitesi yüzde 78 oranında alış ve yüzde 22 oranında satış olarak gerçekleşti.

Bitcoin kadar olmasa da diğer belli başlı kripto paralarda da alış yönü güçlüydü:

  1. Ethereum (ETH) – %67 alış, %33 satış
  2. XRP (XRP) – %77 alış, %23 satış
  3. Bitcoin Cash (BCH) – %70 alış, %30 satış
  4. Litecoin (LTC) – %72 alış, %28 satış
  5. EOS (EOS) – %58 alış, %42 satış
  6. Tezos (XTZ) – %68 alış, %32 satış
  7. Chainlink (LINK) – %61 alış, %39 satış
  8. Stellar Lumens (XLM) – %69 alış, %31 satış
  9. Ethereum Classic (ETC) – %53 alış, %47 satış

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahıs/şirketlerin kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl