Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bloomberg: Bitcoin’de büyük çöküş sonrası ilk alım sinyali ortaya çıktı

Bloomberg, Bitcoin'in GTI Global Strength göstergesinin Mart ayındaki çöküşünün ardından ilk kez alım sinyali verdiğini bildirdi. Bu sinyal, en son göründüğünde fiyat beş ay içinde yüzde 200 artmıştı.

bitcoin

Bloomberg, 10 bin doların etrafında haftalar süren bir seyrin ardından teknik göstergelerin Bitcoin’in bir patlamaya hazırlandığını gösterdiğini bildiriyor.

GTI Global Strenght İndikatörü, Bitcoin’in beş ayda yüzde 200’lük bir ralliyi takiben koronavirüs kaynaklı Mart ayındaki fiyat çöküşünden sonra ilk alım sinyalini verdi.

Fed bugün faiz kararını açıkladı ve oranlar, beklendiği gibi değiştirilmedi. Banka, enflasyon yüzde 2’nin üzerine çıkıp bir süre orada kalana kadar para politikasını gevşek tutmayı vadetti. Fed açıklaması öncesinde 11 bin 100 doları gören lider kripto para, haberin yayına girdiği dakikalarda ise 10 bin 995 dolardan alıcı buluyor.

Bitcon fiyatındaki bu yükselişle birlikte altcoin’lerin çoğu ya yerinde saydı ya da değer kaybına uğradı.

Voyager Digital’in CEO’su ve kurucu ortağı Steve Ehrlich, “Bitcoin’in fiyatı genel küresel ekonomiye karşı bir hedge olduğu inancını yansıtıyor. Bitcoin son derece dayanıklıdır ve Bitcoin, lehine daha iyi düzenlemelerle giderek daha fazla benimsenirken güvenilir bir değer deposu olarak konumunu ispatlamaya devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Finansal danışmanlık şirketi deVere Group’un CEO’su ve kurucusu Nigel Green ise “Bitcoin, sabit arzı ve değiştirilemez, dağıtık, merkeziyetsiz olması gibi özellikleriyle belirsiz ancak giderek dijitalleşen teknoloji odaklı bir dünyada yatırımcılar için oldukça ilgi çekicidir. Halihazırda “dijital altın” etiketini kazanan Bitcoin’in bu konudaki statüsünün önümüzdeki bir veya iki yıl içinde katlanarak büyüyeceğine inanıyorum.” şeklinde konuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl