Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Amazon’da Bitcoin ile alışverişe Türk imzası

Moon'un geliştirdiği Lightning Network tabanlı sistem sayesinde, Amazon gibi e-ticaret sitelerinde kripto paralarla ödeme yapmak mümkün hale geldi. Moon, bu projeyi Türk risk sermayedarı Murat Aktihanoğlu tarafından kurulan Entrepreneurs Roundtable Accelerator'dan (ERA) aldığı 100,000 dolarlık destekle gerçeğe dönüştürdü.

Bitcoin sahipleri artık Lightning Network‘ü kullanarak Amazon gibi e-ticaret sitelerinden alışveriş yapabilecekler.

Kripto para ödeme işlemcisi girişimi Moon, bugün Lightning tabanlı herhangi bir cüzdanın artık Moon’un tarayıcı uzantısı aracılığıyla da kullanılabileceğini duyurdu.

Moon, bu projeyi Türk risk sermayedarı Murat Aktihanoğlu tarafından kurulan Entrepreneurs Roundtable Accelerator’dan (ERA) aldığı 100,000 dolarlık destekle gerçeğe dönüştürdü.

CoinDesk’e konuşan Moon CEO’su Ken Gruger, şunları söyledi:

“Uzantı bir QR kodu açacak ve bir Lightning sertifikasına sahip olacak. Eğer çeşitli nedenlerle QR kod kullanamıyorsanız bu sertifikayla kopyala-yapıştır yapabilir ve favori Lightning cüzdanınızla ödeme yapabilirsiniz.”

Sözlerinin devamında hangi geleneksel finans kurumlarının Amazon satıcıları, mallarının karşılığını alabilsinler diye arka planda Bitcoin’i itibari paraya çevirmeye yardımcı olduğu konusunda bilgi vermeyi reddeden Kruger, doğrudan veya dolaylı Bitcoin kabul etmenin bir önemi olmaksızın 2020 yılına kadar bu sistemin tüm e-ticaret sitelerinde çalışması gerektiğini söyledi. Buradan da anladığımız kadarıyla, Amazon’un kendisi asla Bitcoin’e dokunmuyor.

Sistemin işleyişi hakkında da konuşan Kruger, sistemlerinde doğrudan bir satıcı entegrasyonunun olmadığını, Moon’un ödeme kanallarını da yönettiğini ve ödemelerin gönderilmesi için basit bir arayüz sunduğunu söyledi. Yine Visa ve Mastercard ağlarıyla entegre olduklarını belirten Kruger, satıcıların her kredi kartı işlemi başına ödedikleri değişim ücretlerini de düşürdüklerini açıkladı.

Geçtiğimiz yıl New York’ta kurulan Moon, sadece girişimcilere destek veren Entrepreneurs Roundtable Accelerator’dan (ERA) aldığı 100,000$’lık destek ve 3 kişilik kadrosuyla büyüdü. ERA’nın genel müdürü Murat Aktihanoğlu’na göre, Moon sağlam kripto girişimlerinden biri ve gelecek vadediyor.

2019 için gözünü liderler kulübüne diktiğini söyleyen Kruger, Lightning Network alanındaki diğer topluluklardan yeni şeyler öğrenerek kullanılabilirlik sorunlarına gidermeye ve genel kabulü artırmaya çalışacaklarını ifade ederek konuşmasını sonlandırdı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl