St. Louis FED: Altcoin’ler Bitcoin’in değerini düşürecek

FED St. Louis Şubesi tarafından gerçekleştirilen bir araştırmada, artan altcoin arzının Bitcoin'in değerinde düşüşe yol açacağı sonucuna varıldı.

Rakip altcoin’lerin ortaya çıkışının Bitcoin dahil olmak üzere tüm kripto paraların fiyatları üzerinde aşağı yönlü baskı yapması muhtemel. Bu çıkarıma St. Louis FED tarafından gerçekleştirilen ve dün yayınlanan araştırmada yer verildi.

Raporda iki perspektiften bahsediliyor: Bitcoin boğalarının sınırlı arzın ve artan talebin BTC’nin fiyatını artıracağı inancı ve ayıların fiyatların sıfıra düşeceği inancı. Araştırmacılar, “Gelecekteki fiyat gidişatının bu iki uç nokta arasında sınırlı kalmasının daha muhtemel olduğunu düşünüyoruz.” diyor.

Araştırmaya göre Bitcoin’in ABD Doları fiyatı, ayrıca altcoin‘lere göre fiyatına da bağlı olacak. Rapor boğaların Bitcoin’in altcoin’lere oranla değer kazanmasını beklediğini yazıyor. Bununla birlikte araştırmacılar bunun şimdiye kadar böyle olmadığını gösteriyor.

Araştırmacılar, yukarıda yer alan grafiğin artan altcoin arzının Bitcoin’in değerini ve piyasa kapitalizasyonunu düşürdüğüne işaret ettiğini belirtiyor. Rapora göre yine de Bitcoin, izinsiz erişim ve merkeziyetsiz veri tabanı talebi kaynaklı olarak fiyatının sıfıra düşmesini engelleyecek bir temel değere sahip. Raporda şu sonuca varılıyor:

“Bitcoin’in fiyatının sıfıra düşmesi ihtimal dahilinde olmasa da yatırımcıların portföylerinde Bitcoin’e rakip bir altcoin taşkını olasılığının Bitcoin de dahil olmak üzere tüm kripto paraların alım gücü üzerinde önemli bir düşüş baskısı yaratması muhtemeldir.”

Haber: CoinTelegraph

→ 1 MİLYON DOLARLIK BITCOIN BAHSİNİN SAHİBİNDEN 2019 ÖNGÖRÜLERİ

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl