Eski Goldman Sachs yetkilisi: 20 altcoin tutmak Bitcoin tutmaktan daha güvenli

Crescent Crypto Asset Management'ın kurucu ortağı ve Goldman Sachs'ın yatırım yönetimi bölümünün eski başkan yardımcısı Christopher Matta, Bitcoin yerine çeşitli altcoin'lere sahip olmanın daha güvenli olduğunu iddia etti.

Crescent Crypto Asset Management’ın kurucu ortağı ve Goldman Sachs’ın yatırım yönetimi bölümünün eski başkan yardımcısı Christopher Matta, Bitcoin yerine çeşitli altcoin’lere sahip olmanın daha güvenli olduğunu iddia etti.

Altcoin’lerin çeşitliliğinin nasıl seçilmesi gerektiği, piyasa değerine dayalı olup olmadığı ve zamanla değişip değişmeyeceği sorulduğunda ise Matta, aniden değerleri yükselen coin’lerin kendilerini gerçek yatırımlar olarak kanıtlamaları için kendi konumlarını korumaları gerektiklerini söyledi.

Cresent Crypto Asset Management’ın ana portföy stokları; Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Bitcoin Cash’den oluşuyor. Likidite ise yatırım için bir coin seçerken dikkate alınması gereken bir başka faktör.

Christopher Matta

Ayrıca, Cresent gerçekten de gözetim konusuyla ilgileniyor ve soğuk depolama ile tutulamayacak herhangi bir paraya sahip olmayacaklar. Bunun sebebi ise güvenlik önlemleri. Şonuçta borsaların hack’lenmesi, ilgili herkes için kötü bir haber.

Matta, şu anda piyasanın oldukça değişken olmasına rağmen, riske göre ayarlanmış getirinin diğer varlık sınıflarına göre çok daha iyi olduğuna inanıyor. Matta ayrıca, bu yöntemle 5 yıl içinde yatırımın 10 katının elde edebileceğini iddia ediyor.

→ WESTERN UNION’IN TÜRK CEO’SU RİPPLE’I BEĞENMEDİ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl