Bitcoin ve altcoin’leri düşüren haber Japonya’dan geldi

Bitcoin, ABD'deki ekonomik veriler, beklentiler doğrultusunda gelmesine karşın sert düşüş yaşıyor. Satış baskısı, Japonya'da büyük bir kripto para borsasının hack'lenmesi ve 300 milyon dolardan fazla değere sahip Bitcoin'leri çaldırmasıyla başladı.

Dün neredeyse 70 bin dolar olan ve bugün de 69 bin dolardan işlem gören Bitcoin, sert düşüş yaşıyor. Bir numaralı kripto para, 67 bin doların da altına indi. Fiyat, TSİ 19.30 itibari ile 66 bin 700 dolar seviyesinde.

Bitcoin ile birlikte altcoin’lerde de sert düşüşler var. Piyasa değeri bakımından en büyük ilk 100 kripto para içerisinde birçok kripto para, çift haneli değer kayıplarına yaklaştılar.

Kripto para piyasasını sarsan ve düşüşlere neden olan haber ise Japonya’dan geldi. Ülkenin en büyük kripto para borsalarından DMM Bitcoin, büyük bir hack saldırısına uğradı. Platformdan 300 milyon doların üzerinde değere sahip 4 bin 500’den fazla BTC çalındığı bildirildi. Çalınan Bitcoin’lerin satıldığı ve bunun fiyat üzerinde satış baskısı yarattığı düşünülüyor.

Bitcoin, bugünkü düşüşle birlikte geçen haftaki seviyelere geri dönmüş oldu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl