Bitcoin düşüşü 155 milyon dolar “long” pozisyonu yok etti

Bitcoin'in pazartesi sabahı 62.250 dolara düşmesi, kripto para dünyasında derin kayıplara yol açtı. Son 24 saatte tasfiye olan uzun pozisyon değeri 155 milyon doları aşarken, bu rakam Bitcoin pozisyonları için 50, Ether pozisyonları için de 28 milyon dolardı.

Hem Rusya-Ukrayna hem de İsrail-Lübnan bölgelerinde tansiyonun artması ve Uzakdoğu’da da Japon yeninin dolar karşısında erimesine hükumetin müdahale edeceği söylentileri, riskli varlıklardaki düşüşü iyice sertleştirdi.

Son 24 saatte kripto paralarda vadeli pozisyonlardaki toplam likidasyon 165 milyon dolara ulaşırken, bunun 155 milyon doları uzun, 10 milyon dolarını ise kısa pozisyonlar oluşturdu.

Bitcoin’de 50 milyon dolarlık pozisyon tasfiye olurken, bunun 47 milyon doları uzun pozisyonlardandı.

Binance’te 70, OKX’te 48, Bybit borasında ise 14.2 milyon dolarlık pozisyon likide olurken, altcoin’lerde de durum iyi değildi. Yaklaşık 30 milyon dolarlık (son 24 saat) tasfiyenin olduğu Ether’de, pozisyonların 28.5 milyon doları uzun, 800 bin doları ise kısaydı.

Solana pozisyonlarındaki 10.8 milyon dolarlık likidasyonun 10.5 milyon dolarını uzun ve sadece 300 bin doları ise kısa pozisyonlar oluşturuyordu.

Bilindiği gibi kaldıraçlı ve vadeli işlemlerde pozisyonların tasfiye olması, yatırımcının teminatının yeterli olmaması durumunda gerçekleşiyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl