Büyük yatırım şirketi, yatırım yaptığı kripto paraları açığa çıkardı

Kripto para alanındaki en büyük yatırım şirketlerinden Pantera Capital'in CEO'su, şirketinin hangi kripto paralarda büyük pozisyonları olduğunu açıkladı.

dan-morehead

Yönetimi altında yaklaşık 600 milyon dolarlık varlık bulunduğu bilinen kripto para alanındaki en büyük yatırım şirketlerinden Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead, fonun en büyük pozisyonlarını açığa vurdu.

Uzun yıllardır bir Bitcoin yatırımcısı olan Morehead, 2013 yılından bu yana Pantera Capital’in başında yer alıyor. Morehead, Thinking Crypto’ya verdiği son röportajda, şirketinin en büyük payı Bitcoin‘e ayırdığını ve onu Ethereum‘un takip ettiğini söyledi.

Morehead, şirketinin büyük pozisyonları bulunduğu altcoin’ler olarak ise Filecoin, Polkadot, Augur ve 0x‘i sıraladı.

Aynı röportajda, Bitcoin’de iyimser bakışını sürdürdüğünü belirten Morehead, en büyük krpito paranın tüm iniş ve çıkışlara rağmen yıllık ortalama yüzde 200 fiyat artışı kaydettiğini vurguladı.

Öte yandan Pantera CEO’sunun Bitcoin için iddialı bir öngörüsü var. Morehead, önceki blok ödülü yarılanmalarının yarattığına inanılan etkiler ve stok akış analizine dayanarak fiyatın 2021 yılının Ağustos ayına kadar 115 bin dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

Pantera Capital’den %10,000’lik Bitcoin kazancı

Şirket, 2013 yılından beri Bitcoin’e yatırım yapıyor. Şirketin Bitcoin fonu, 2017 yılında fiyat zirveye ulaştığında yüzde 22 binlik bir getiriye sahipti. Bu zirveden yüzde 50’lik düşüş ise fonun getirisini yaklaşık olarak yüzde 10 binlik bir seviyeye çekiyor. Pantera’nın kripto paralar dışında girişim fonları da var ve bu girişim fonlarının en önemli yatırımcıları arasında Bakkt, ErisX gibi şirketler yer alıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. raci Yanıtla

    Filecoin, Polkadot gibi pek de bilinmeyen coinlerin isimlerini ,elindeki coinleri sattırmak için vermiş gibi. kimse o dedikleri coinlere yatırım yapmaz.