Robert Kiyosaki: Büyük bankacılık krizi geliyor, Bitcoin, altın ve gümüş alın!

Dünya çapında 32 milyon satan Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı, Amerikalı iş insanı Robert Kiyosaki, bankacılık krizi uyarısında bulundu ve düşünmeye zaman olmadığını söyleyerek insanların altın, gümüş ve Bitcoin alması gerektiğini ima etti.

8318 0
kiyosaki

Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı, ünlü Amerikan iş insanı Robert Kiyosaki, bankacılık krizinin kapıda olduğunu ileri sürerek insanların altın, gümüş ve Bitcoin alması gerektiğini ima etti.

“Büyük bankacılık krizi hızla geliyor”

Kiyosaki, bugün 1.4 milyon takipçiye sahip kişisel Twitter hesabında görüşlerini açıkladı. Tweet’ine “Buffet, niçin bankalardan çıkış yapıyor?” sorusu ile başladı ve devamında “Bankalar iflas ediyor. Büyük bankacılık krizi hızla geliyor. Fed ve Hazine, bankacılık sistemini devralacak mı? Fed ve Hazine, ‘sahte helikopter parasını’ insanlara kitlesel isyanları önlemek için mi veriyor? Bunları düşünmenin zamanı değil. Ne kadar altın, gümüş ve Bitcoin’e sahipsiniz?” ifadelerini kullandı.

73 yaşındaki Kiyosaki, bir süredir Bitcoin’i yakından izliyor ve lider kripto para hakkındaki düşüncelerini kamuoyuyla paylaşıyor. Geçtiğimiz aylarda Kiyosaki, Bitcoin’in fiyatının üç yıl içinde 75 bin doları göreceğini iddia etmişti. Bizzat Bitcoin yatırımı yapmaya başladığını dile getiren Kiyosaki, geleneksel finansal sistemin dışında kalan üç varlıktan daha fazla alım yaptığını söylüyor. Ünlü yazar, bu varlıkları altın, gümüş ve Bitcoin olarak sıralıyor.

Kiyosaki, altın fiyatının ise bir yıl içerisinde 3 bin dolar olacağını öngörüyor. Dev Amerikan bankası Bank of America da yakın zaman önce altının 18 ay içinde 3 bin dolara ulaşacağı tahminini yapmıştı. Gümüşe gelince Kiyosaki, değerli metal için 5 yılda 40 dolar gibi bir hedef koydu.

Kiyosaki, Bitcoin’i desteklemesinin ardında yatan tek nedeni sistemin bir parçası olmamasıyla açıklıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Katkıda Bulun