Bloomberg analisti: Bitcoin yarışı kazanıyor, 2020’de tekrar parlayacak

Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin'in 2020 yılında yükselmeye devam edeceğini ve altının eşsiz bir versiyonu olarak çoğu kripto varlığı tekrar gölgede bırakacağını ileri sürüyor.

Bir Bloomberg analistine göre, Bitcoin’in fiyatı bu yıl yükselişe hazır.

Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in sabit arzı ve benimsenmesindeki artış olmak üzere iki faktörün dünyanın en büyük kripto parasının değerini 2020’de artırması büyük olasılık.

McGlone, “Bitcoin, özellikle bağımsız para benzeri araçların lehine olan bir ortamda bir değer deposu olarak benimsenme yarışını kazanıyor. 2020 yılında Bitcoin arzı, sıfır büyümeye giden yolda tüm zamanların en düşük seviyesine inerek yaklaşık yüzde 2.5 artacak.” ifadelerini kullandı.

McGlone’a göre, artan altın fiyatlarının da bu sene Bitcoin’in fiyatını desteklemesi muhtemel. Kıdemli analist, “Altın fiyatları, 2020’de tırmanmayı sürdürecek ve Bitcoin de aynı şeyi yapmalı.” dedi.

McGlone’a göre, Bitcoin’in volatilitesinin de düşmeye devam etmesi gerekiyor ve McGlone, bu yıl 6000 doları Bitcoin için önemli bir destek seviyesi olarak görürken 10,000 doları ise direnç seviyesi olarak değerlendiriyor.

Öte yandan analist, “Bitcoin’in fiyatının 2019’un en yüksek seviyesi olan 14,000 dolara yaklaşması kuvvetle muhtemel” diyor.

McGlone, lider kripto paranın 2020 yılında altının eşsiz bir dijital versiyonu olarak çoğu kripto varlığı tekrar gölgede bırakacağını öngörüyor.

Donald Trump’ın İran meselesi ile ilgili yumuşak tondaki açıklamalarının ardından Bitcoin, TSİ 00.15’te 7980 dolardan el değiştiriyor.


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahıs/şirketlerin kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl