Mike Novogratz’tan altın, euro, Ether ve Bitcoin tahmini

Kripto yatırım şirketi Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz, Fed'in faizleri beklenenden daha hızlı düşüreceğini öngörüyor. Novogratz, "Fed tahmin ettiğim gibi hareket ederse Bitcoin'de 40 bin doları görebiliriz ancak öncesinde konsolidasyon yaşanabilir." yorumunu yaptı.

Son banka iflaslarının potansiyel bir kredi sıkışıklığına yol açmasının ardından Fed faiz artışlarını yavaşlatmaya doğru ilerliyor. Kripto yatırım şirketi Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz, Fed faiz artırımlarını yavaşlatmaya doğru ilerlerken altın, euro, Bitcoin ve Ether’in diğer yatırımlardan daha iyi performans göstereceğini düşündüğünü söyledi.

Novogratz Bloomberg’e verdiği röportajda, “En net işlemler altın, euro, BTC ve Ether’de uzun pozisyonlar oldu ve olmaya devam edecek.” dedi. Galaxy Digital’in kurucusu bu varlıkların, Fed’in faiz artırımını durdurduğu ve şimdi de düşüreceği için iyi performans göstermesi gereken varlıklar olduğunu belirtti.

“Kredi verenlerin önlemi ekonomiyi yavaşlatacak”

Novogratz, son zamanlarda bir dizi bölgesel bankanın krize yol açması nedeniyle, kredi verenlerin daha az sayıda borçlu kabul edeceğini ve bunun da muhtemelen ABD’de bir kredi krizini tetikleyeceğini öngördü. Novogratz’a göre bu da “ekonomiyi yavaşlatacak” ve uzun vadede Fed’in faizleri beklenenden daha hızlı düşürmesine neden olacak. Girişimci isim, ilk faiz indiriminin yıl sonuna kadar da gerçekleşebileceğini söyledi.

“Fed tahmin ettiğim gibi hareket ederse 40 binden önce konsolidasyon görebiliriz”

Novogratz, faiz oranlarının tekrar düşmesi halinde Bitcoin’in “en etkili noktada” olacağını söyledi. Galaxy Digital’ın CEO’su, hedge fonu Three Arrows Capital ve diğer firmaların çöktüğü Haziran 2022’den bu yana ilk kez bu hafta ulaşılan 30 bin dolar fiyat noktasına işaret etti. Novogratz yükselişle ilgili “Bitcoin büyük bir yükseliş yaşadı. Fed tahmin ettiğim gibi davrandığı sürece 40 bin dolara doğru ilerlemeden önce burada konsolide olabiliriz.” dedi.

Novogratz bu yıl hisse senetlerinin “belirli bir aralıkta” olmasını beklediğini söyleyerek “Hâlâ nispeten pahalılar” dedi.

Fed tutanaklarında faiz hedeflerinin düşürülme beklentisi

Çarşamba günü yayınlanan 21-22 Mart toplantı tutanaklarına göre, Fed politika yapıcıları geçen ay piyasaları sarsan bir dizi banka çöküşünün ardından bu yıl faiz artırımı beklentilerini azalttı ve ekonomiyi daha da yavaşlatacak bir kredi sıkışıklığı potansiyeline karşı tetikte olacaklarını vurguladı.

“Kripto topluluğu için en iyisi bu olacak”

Novogratz, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu kripto endüstrisini baskı altına alırken, Hong Kong, Abu Dabi ve Dubai gibi diğer bölgelerin kripto dostu düzenlemeler için bastırdığını söyledi. Galaxy’nin kısa süre önce Hong Kong ofisinde altı kişiyi daha işe aldığını söyledi.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) Binance’e açtığı dava konusunda da konuşan Novogratz, “Umudum ve tahminim, Binance’in geçmişte yaptığı KYC hataları için çok büyük bir para cezası için pazarlık yapacakları ve Binance’in cezalarını ödeyip yoluna devam edeceği yönünde,” dedi.

Novogratz’a göre, “müşterini tanı” kuralları kripto topluluğu için en iyisi olacak.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl