‘Bitcoin patlayacak’ diyen dünyanın en zengin Arabı gözaltına alındı

Sayısız prens ve milyarderlerin ülkesi olan Suudi Arabistan’da prens Alwaleed bin Talal, dün ‘kara para aklama’ ve ‘yolsuzluk’ suçlamalarıyla gözaltına alındı. Bitcoin ve dijital para birimlerine ilişkin genel şikayetlerden biri de bu para birimlerinin kara para aklama operasyonlarında kullanılma iddiası… Görünüşe bakılırsa para aklama Riyal veya ABD Doları ile de yapılabiliyor. ‘Bitcoin patlayacak’ demişti Suudi kraliyet ailesi üyelerinden Alwaleed bin Talal, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’le ilgili çarpıcı bir açıklama yapmış ve Bitcoin’e inanmadığını, Bitcoin’in bir gün patlayacağını ifade etmişti. Onlarca gözaltı...

Sayısız prens ve milyarderlerin ülkesi olan Suudi Arabistan’da prens Alwaleed bin Talal, dün ‘kara para aklama’ ve ‘yolsuzluk’ suçlamalarıyla gözaltına alındı.

Bitcoin ve dijital para birimlerine ilişkin genel şikayetlerden biri de bu para birimlerinin kara para aklama operasyonlarında kullanılma iddiası… Görünüşe bakılırsa para aklama Riyal veya ABD Doları ile de yapılabiliyor.

‘Bitcoin patlayacak’ demişti

Suudi kraliyet ailesi üyelerinden Alwaleed bin Talal, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’le ilgili çarpıcı bir açıklama yapmış ve Bitcoin’e inanmadığını, Bitcoin’in bir gün patlayacağını ifade etmişti.

Onlarca gözaltı

Suudi Arabistan’da büyük yolsuzluk operasyonu kapsamında gözaltına alınanlar arasında bin Talal’ın yanı sıra eski maliye bakanı, Aramco petrol şirketinin yönetim kurulu üyesi İbrahim el-Assaf, Ekonomi Bakanı Adel Fakieh, Eski Riyad Valisi Prens Türki bin Abdullah, Kraliyet Mahkemesi eski başkanı Halid el-Tuvaiciti, Binladin inşaat şirketinin sahibi Bakr bin Ladin de bulunuyor.

17 milyar dolarlık servet sahibi: Alwaleed bin Talal kimdir?

Prens Alwaleed bin Talal, Forbes dergisine göre 17 milyar dolarlık bir servete sahip. Prensin sahibi olduğu Kingdom Holding, ülkenin en büyük yatırım şirketlerinden. Talal’ın Twitter, Apple, Citigroup, Four Seasons ve News Corp gibi şirketlerde hisseleri bulunuyor.

Prens, şimdiye dek tutuklanan en zengin adam olarak da tarihe geçti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl