Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Amazon, Bitcoin ve Litecoin’i kabul edecek mi?

Bir Amazon müşterisi, doğrudan Amazon’un CEO’su Jeff Bazos‘a hitaben ödeme şekli olarak Bitcoin ve Litecoin‘i de kabul etmeleri için bir dilekçe yazdı. Changre.org aracılığıyla sunulan dilekçede, e-ticaret devinin kullanıcılarının kripto para birimlerini kullanarak sitede alışveriş yapmalarına olanak tanınması istendi. Amazon dinleyecek mi? Dilekçenin arkasında yatan mantık, sadece müşterilerin ödeme yöntemi açısından daha fazla seçeneğe sahip olmalarını sağlamak değil. Amazon’un Bitcoin veya Litecoin’i kabul etmesi, yenilik ve modernleşmeyi de teşvik edecek. Diğer büyük kuruluşlar için de önemli bir örnek teşkil edecek....

Bir Amazon müşterisi, doğrudan Amazon’un CEO’su Jeff Bazos‘a hitaben ödeme şekli olarak Bitcoin ve Litecoin‘i de kabul etmeleri için bir dilekçe yazdı.

Changre.org aracılığıyla sunulan dilekçede, e-ticaret devinin kullanıcılarının kripto para birimlerini kullanarak sitede alışveriş yapmalarına olanak tanınması istendi.

Amazon dinleyecek mi?

Dilekçenin arkasında yatan mantık, sadece müşterilerin ödeme yöntemi açısından daha fazla seçeneğe sahip olmalarını sağlamak değil. Amazon’un Bitcoin veya Litecoin’i kabul etmesi, yenilik ve modernleşmeyi de teşvik edecek. Diğer büyük kuruluşlar için de önemli bir örnek teşkil edecek.

Kampanyada ilk olarak 1500 imzaya ulaşmak hedeflendi ancak imza sayısı yaklaşık 2500 oldu.

Sosyal medyada bu konu hakkında farklı görüşler dillendiriliyor. Daha önce Amazon’un kripto para birimlerini destekleme konusunda tereddütte bulunduğ için bu isteğin yerine getirileceğine pek ihitmal verilmiyor.

Bitcoin’i kabul eden perakendeciler

Amazon henüz bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i kabul etmiyor olsa da Japonya’da havayolu şirketleri ve oteller de dahil olmak üzere pek çok kuruluş bu olanağı sağlıyor.

Öte yandan Japonya’da hükümeti 2016 yılının başında Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak kabul etmişti. Bitcoin, birçok kurum ve hatta birçok ülke tarafından yavaş yavaş kabul görürken dev e-ticaret şirketlerinin de kabul etmeye başlaması sadece zaman meselesi.

Son olarak, Amazon’dan ziyade ilk olarak Alibaba’nın Bitcoin kabul etmeye başlamasına daha çok ihtimal veriliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl