Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin’in “balon” döngüsü, Amazon’dan çok daha boğa eğilimli

Messari'ye göre, Bitcoin'deki yükseliş eğilimi, dot-com balonu sırasındaki Amazon hisselerini andırıyor ancak bu defa geri dönüş çok daha hızlı ve en büyük kripto para Amazon'dan çok daha boğa eğilimli.

Kripto para analiz şirketi Messari’nin verileri, Amazon hisselerinin dot-com balonu sırasındaki ayı döngüsünden kurtulma süresine göre, Bitcoin’in çok daha hızlı bir şekilde toparlandığını söylüyor.

Bitcoin ve Amazon

Cointelegraph’ta yer alan habere göre Ceteris Paribus, 17 Temmuz’da attığı bir tweet‘te Messari’nin bulgularını paylaştı ve şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’deki yükseliş trend’i, dot-com balonu sırasındaki Amazon hisselerini andırıyor. Ancak bu defa geri dönüş çok daha hızlı. Son satışlarla bile Bitcoin en yüksek seviyesinin %54 altındayken, benzer bir zaman diliminde Amazon en yüksek seviyesinin %85 altındaydı.”

Ceteris Paribus’un bir diğer gönderisinde ise iki varlığın birbirinden oldukça farklı olmasına rağmen, geçmişlerinde değişik zamanlarda saf spekülasyonla işlem gördüklerini belirtiyor.

2018’deki ayı piyasasının ardından Bitcoin’deki yükselişin, Amazon’un geçmişte yaptığı benzer bir harekete göre çok daha büyük olduğu görülüyor. Ceteris Paribus’a göre, Aralık 2018’de Bitcoin’in buralara geleceği hayal bile edilemiyordu.

Sektörel bakış açıları

Usta trader Peter Brandt, yakın zamanda altcoin’lerin muhtemel kaderiyle dot-com döneminin kayıplarını karşılaştırmış ve 2017’nin aksine Bitcoin’in bu defaki rallisinin tüm kripto para endüstrisini kapsamayacağını öne sürmüştü. Brandt ayrıca şunları da eklemişti:

“2001-2002’de teknoloji hisselerinde görülen çöküşün ardından gerçek değere sahip dotcom’lar patladı. ‘Alt’ dotcom’lar da battı.”

Bitcoin’le inovasyonun erken dönemini karşılaştıran bir başka isim de Adam Back. Daha sonra Bitcoin madenciliğinde kullanılan hashcash PoW algoritmasının mucidi olan Back, bu konuyla ilgili şunları söylemişti:

“Bitcoin beklenenden çok daha hızlı ve çok daha büyük bir şekilde geldi. Dotcom’un ilk zamanlarında ‘internet zamanı’ diye bir söz vardı. ‘Bitcoin zamanı’ daha hızlı gibi görünüyor.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl