‘Bitcoin, anahtar destek savunmasından sonra 7,400’e bakıyor’

Bir analiste göre günlük grafikte 50 günlük hareketli ortalama desteğinde tutunan Bitcoin, 24 saat içinde 7,400 dolara doğru bir hamle yapabilir.

Bitcoin, 31 Temmuz’da 8,150 dolar düzeyinde işlem görürken 4 gün içinde 7,000 doların altına inmiş, dün ise 6,850’ye dokunmuştu. Bir numaralı kripto para, bugün buradan kısa bir sıçrama ile 7,100’ün üzerine çıktı. Bitfinex‘ten elde edilen verilere göre Bitcoin, şu sıralarda 7,128 dolardan alınıp satılıyor.

CoinDesk analisti Omkar Godbole, Bitcoin’in düşen kanal direncini aşmaya çalıştığını ve önümüzdeki 24 saat içinde 7,400 dolara yükselebileceğini söyledi. Godbole, bu düşüncesini Bitcoin’in günlük grafikte 50 günlük hareketli ortalama desteğinde tutunmasına ve boğa RSI uyuşmazlığına bağladı.

Analist, fiyatın önceki günkü düşük seviye olan 6,847 doların altına inmesi halinde 6700’ün altına da gerileme ihtimali bulunduğunu ifade etti.

Bu arada kripto para piyasasının toplam kapitalizasyonu 256 milyar dolarda. Son 24 saatte piyasada 13.1 milyar dolarlık işlem gerçekleştirilirken Bitcoin’in piyasa payı gün içinde küçük bir yükselişle yüzde 47.8’e ulaştı. İlk 100’de Wanchain, son 24 saatteki yüzde 22’lik artışıyla dikkat çekiyor. Wanchain’i yüzde 15,5 ile Pundi X takip ediyor.


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Burada aktarılan analistlerin ifade ettiği tüm görüşler sadece kendi fikirleridir ve Uzmancoin ile içeriğin yazarının görüşlerini yansıtmaz. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl