İki deneyimli analistten Bitcoin’deki düşüşe sıcak yorumlar

İki tecrübeli analist, 9000 dolar direncini aşamayınca bugün 8300 doların altına sarkan Bitcoin'i yorumladı.

1363 0

Bitcoin, bugün önemli bir desteğin altına geriledi. Kripto para, TSİ 22.20’de 8340 dolardan işlem görüyor.

Analistler, Bitcoin’in mevcut durumu hakkında ne diyor? Forbes’a konuşan iki isim genellikle düşüşü “kâr alımı” olarak nitelendirdi.

8200’de güçlü destek

Kripto para serbest yatırım fonu BitBull Capital’in CEO’su Joe DiPasquale, “Şu anki düşüş, 8750 – 9100 dolar arasında yer alan direnç bölgesindeki redde bağlanabilir. Trader ve yatırımcılar, muhtemelen buradan kâr almanın mantıklı olacağını düşündüler. Kripto paranın 8500 doların altına düşmesi Bitcoin’in fiyatı üzerinde daha fazla baskı oluşturuyor ancak 8000 – 8200 dolar aralığında güçlü bir destek var ve düşüşün 8200’de duraklamasını bekleyebiliriz.” ifadelerini kullandı.

Digital Capital Management genel müdürü Tim Enneking ise kripto paranın kısa vadede daha fazla kayıpla karşı karşıya kalabileceğini, bununla birlikte uzun vadede geri döneceğini umduğunu söyledi.

Enneking, “Altı aydır devam eden alçalan koridor, oldukça sağlam bir şekilde yukarı yönde kırılmıştı. Ek olarak koridorun dibindeki lower low’lar yerini higher low’lara bıraktı. Son fiyat hareketi, potansiyel olarak bunu riske atıyor fakat yukarı yönlü yeni bir koridorun oluşmaya devam edeceğini düşünüyoruz.” dedi


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahıs/şirketlerin kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Katkıda Bulun