Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin’de 9400 dolar için kim ne dedi? “Çok daha büyük bir hareketin başlangıcı”

Analistler, yukarı yönlü sert bir hareketle 9400 doları aşan Bitcoin'de çoğunlukla yükselişin devam edeceğini öngörüyor.

Bir numaralı kripto para Bitcoin, bugün 9429 dolara kadar çıktı. Kripto para, haberin yayına girdiği sırada 9345 dolardan işlem görüyor.

Dün gün içinde 8800 dolar seviyelerinden işlem gören Bitcoin’in bu sert hareketini analistler nasıl yorumluyor?

Çin piyasalarının açılışının ertelenmesi, Bitcoin’e yaradı

CoinDesk‘e konuşan Singapur merkezli kripto para yatırım şirketi Three Arrows Capital’in kurucu ortağı Su Zhu’ya göre, yatırımcılar Çin’deki korona virüsü salgınından kaynaklanan özellikle hisse senedi piyasalarındaki belirsizlik nedeniyle fonları için başka bir yer arayışında. Zhu, “Bitcoin’deki ralli, korona virüsünden dolayı Çin hisse senedi piyasasının yeniden açılmasının ertelenmesi ile Asya’dan kaynaklanıyor gibi görünüyor. Alım satıma devam etmek için çok istekli olan trader’lar, gözlerini 7/24 aktif olan kripto para piyasasına dikmiş olabilirler.” diyor.

Dün yapılan açıklamada, Çin Merkez Bankası, ülke genelinde piyasaların 3 Şubat’a kadar kapalı kalacağını duyurmuştu. Banka ayrıca enfeksiyon risikini azaltmak için şirketlere Çin Yeni Yılı kapsamında tatili uzatmaları yönünde de çağrı yapmıştı.

“Çok daha büyük bir hareketin başlangıcı”

Hong Kong merkezli Blockchain yatırım ve trading şirketi Kenetic’in kurucu ve yönetici ortağı Jehan Chu, son derece değişken makro ortam göz önüne alındığında Bitcoin’in çok riskli görünmediğini söyledi. Chu, “Bitcoin’in fiyatındaki son artış, son birkaç aydır artmakta olan çok daha büyük bir hareketin başlangıcıdır. İran kargaşası, ABD siyasi çekişmesi ve şimdi korona virüsünün piyasaları istikrarsızlaştırması da dahil olmak üzere istikrarlı bir şok dalgası, yatırımcıları sermayeye alternatif sığınaklar aramaya zorluyor.” yorumunu yapıyor.

Son olarak analist Mati Greenspan ise Twitter hesabında, Bitcoin’in son yükselişi ile 14,000 dolardan bu yana oluşan alçalan kanalı ezip geçtiğini vurgulayarak “Roketlerinizi ve Lambo’larınızı hazırlayın.” dedi.


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahıs/şirketlerin kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl