Bitcoin’de düşüş tamam mı, devam mı? İki analist yorumladı

İki ünlü analist Naeem Aslam ile Anthony Pompliano, Bitcoin'in mevcut fiyat görünümünü değerlendirdi.

Fotoğraftaki: Anthony Pompliano

Bitcoin’in fiyatı son birkaç hafta içinde önemli ölçüde geriledi. Bir numaralı kripto para, 2017 yılının Ekim ayından bu yana ilk defa 5,000 doların altına düştü.

Bitstamp’ten alınan verilere göre Bitcoin, şu sıralarda 4,250 dolardan işlem görüyor.

Peki Bitcoin’de satış dalgası devam edecek mi?

Deneyimli bir analiste göre Bitcoin hala 4,000 doların altına gerileyebilir. Thinks Markets UK’nin baş piyasa analisti Naeem Aslam, Bitcoin’in 4,700 doların üzerine çıkamaması ve mevcut düşen momentumun sürmesi halinde büyük olasılıkla yeni durağının 3,500 dolar olacağını öngörüyor.

Aslam, “Bitcoin’in 4,700 dolar seviyesinin üzerinde bir kırılma girişiminin başarısız olmasından sonra daha da fazla düşme ihtimali bulunuyor. Düzenleyici ortam, boğaları boğuyor ve ayılar vahşileşiyor. Mevcut momentum devam ederse fiyatın 3,800, hatta 3,500 seviyesine ulaşması muhtemel.” şeklinde konuştu.

Öte yandan yatırım yönetimi şirketi Morgan Creek Digital’in kurucusu Anthony Pompliano da Bitcoin’e ilişkin benzer bir tahminde bulundu. Pompliano, CNN’e verdiği demeçte çok sayıda insanın fiyata odaklandığını düşündüğünü fakat önemli olanın temellerin değişmemesi olduğunu söyledi.

Analist, Bitcoin’in 3,350 dolar seviyelerine çekilebileceğini, bunun yaşanması durumunda ise insanların paniğe kapılmaması gerektiğini ifade etti.

Pompliano son olarak 2018’den önce çok az kurumsal yatırımcının kripto para alanında bulunduğunu, 2-3 yıl içinde sayılarının artmasıyla birlikte fiyat hareketleri için bir destek noktası oluşacağını kaydetti.

→ BITCOIN CASH SAVAŞI, SV’NİN KAYBETMESİYLE SONA ERDİ

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl