Bitcoin’e analist yorumu: Ayı kış uykusundan uyandı

Bitcoin, son birkaç gündeki düşüş eğilimini bugün de sürdürüyor. Lider kripto paradaki son durumu değerlendiren bir kripto para analisti, 9000 doların ortalarına kadar düşüş öngörüyor.

26 Haziran’da 13,880 dolara ulaşan Bitcoin, o günden bu yana düşüş eğiliminde.

Bir numaralı kripto para TSİ 19.05 itibari ile 10,460 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin’de mevcut görünüme ilişkin bir değerlendirme yapan popüler kripto para analisti Josh Rager, ayının kış uykusundan uyandığını, 10,577 doların altında bir kırılma ve günlük/haftalık kapanış durumunda 9000 doların ortalarına geri çekilmenin giderek daha muhtemel bir hal alacağını ifade ediyor.

Böyle bir düşüşün kısa vadede eğilimin değiştiğinin bir işareti olacağını belirten Rager, bununla beraber Bitcoin’in hâlâ boğa piyasasında olduğunu vurguladı.

Öte yandan yakın zamanda Bitcoin’in fiyatını etkileyebilecek birtakım gelişmeler yaşanacak. Bunlardan birincisi önümüzdeki hafta Salı ve Çarşamba günleri Facebook’un Bankacılık Komitesi ve Finansal Hizmetler Komitesi önünde Libra’yla ilgili ifade verecek olması. 20 Temmuz’da ise, yani cumartesi günü, herhangi bir aksilik olmazsa Bakkt fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri için testlere başlayacak.


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahıs/şirketlerin kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl