Bitcoin için 10 bin dolar tahmini yapan analist: Zor günler bekliyor

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin'in 10 bin dolara düşebileceği yönünde bir yorum yapan Nicholas Merten, en büyük kripto paranın Fed'in para politikasından ötürü zor zamanlar geçireceğini düşündüğünü söyledi.

Bitcoin dün bir kez daha 28 bin dolar denemesi yaptı ancak başarılı olamadı. Uzmanların büyük bir kısmı 2023’ün son çeyreğinde de düşüş beklerken, ünlü analist Nicholas Merten de bu grubun içine dahil oldu.

Geçtiğimiz günlerdeki 10 bin dolarlık fiyat tahminiyle çok konuşulan ve kendi tahmininin de “çılgınca” olduğunu belirten Merten, en büyük kripto parayı zor bir dönemin beklediğini ifade etti.

“Yokmuş gibi davranamayız”

Parasal genişleme dönemlerinde Bitcoin’in değerini anlatan kişilerin, sıkılaşma dönemlerinde ise sessiz kaldığını ifade eden Merten şunları söyledi:

“Para arzı son 10 yılda olduğu gibi genişlediği zaman Bitcoin’in avantajlarından bahsedip, sıkılaşma olduğunda bu yokmuş gibi davranamayız. Bitcoin burada ters bir etki yaratıyor. Para basıldığı zaman Bitcoin’in değeri artıyor evet, ancak tersi durumda da aşağı gidiyor ve gitmeli de… Likidite hayattır. Tüm finansal varlıkların ihtiyacı olan kanı sağlar”

“Yeterli boğa desteği olmazsa çıkış gelir”

Bitcoin’in son aylarda makroekonomik olaylara dayanıklılık gösterdiğini belirten ünlü analist, alım yapanların yeterli sayıda boğayı yanlarında görmemeleri durumunda ise “cash out” yani çıkış yapacaklarını iddia etti:

“İnsanlar 25 bin dolar ile 32 bin dolar alığında alım yapıyorlar ama ciddi satışlar da geliyor. Bu dönemde Bitcoin iyi dayanıklılık gösterdi. Peki burada desteği kim sağlıyor? Bu destek verenler, kendileriyle birlikte yeteri kadar boğa olduğuna ikna olmazlarsa, mutlaka sonunda bir çıkış olacaktır. Bu da daha fazla düşüş getirecektir”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Ahmet Cevapla

    Slm ben binanace TR üye oldum bunun üzerinden tanıştığım birı tavsiyesi üzerine BOD platformu üzerinden yatırımlar yaptım geri çekilmek istedim BOD müşteri hizmetleri vergi ödemesi olduğunu bu mebleyı yatmak gerektiğini sonra paramı çeke bileceği mi söylediler bana yardımcı olurmusunuz