Bitcoin’de dün gece yaşanan sert düşüşün sebebi belli oldu

Dün Bitcoin fiyatı 20 dakika içerisinde ani bir düşüşle 11.834$ seviyesinden 10.700$ seviyelerine kadar geriledi. Bu sert düşünün sebebi o an fark edilemese de gerçek daha sonra ortaya çıktı. İngiltere’den kara para aklama ve vergi kaçırma gerekçeleriyle düzenleme geliyor Telegraph’ın o anlarda haber verdiği gibi İngiliz bakanlar, kara para aklama ve vergi kaçırmada kullanıldığı yönündeki kaygıların giderek artması nedeniyle dijital para birimi Bitcoin‘e bir darbe indirmeye hazırlanıyorlar. İngiliz Hazinesi, kara para aklamayı ve vergi kaçırmayı önleme amacıyla kripto para ile...

Dün Bitcoin fiyatı 20 dakika içerisinde ani bir düşüşle 11.834$ seviyesinden 10.700$ seviyelerine kadar geriledi. Bu sert düşünün sebebi o an fark edilemese de gerçek daha sonra ortaya çıktı.

İngiltere’den kara para aklama ve vergi kaçırma gerekçeleriyle düzenleme geliyor

Telegraph’ın o anlarda haber verdiği gibi İngiliz bakanlar, kara para aklama ve vergi kaçırmada kullanıldığı yönündeki kaygıların giderek artması nedeniyle dijital para birimi Bitcoin‘e bir darbe indirmeye hazırlanıyorlar.

İngiliz Hazinesi, kara para aklamayı ve vergi kaçırmayı önleme amacıyla kripto para ile yapılan transferleri düzenlemeyi planladığını açıkladı. Düzenlemelerin ne olacağı ile ilgili ayrıntı verilmedi.

Planlanan yönetmeliğin 2017 sonu ile 2018’in başı arasında yürürlüğe girmesi amaçlanıyor.

Bitcoin, geniş halk kitleleriyle benimsenmeye başlaması ve kurumsal sermayenin hızla bu alana akması nedeniyle daha önce hiç olmadığı kadar finansal bir gerçek haline geliyor. Çin, Rusya ve diğer ülkeler, Bitcoin’in sınırlandırılacağını açıkça belirtti. İsviçre ve Malta gibi ülkeler ise bu dönüşüme daha açık olduklarını gösterdiler.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl