Apple’ın kurucu ortağı, bir kripto para şirketine katılıyor

CoinDesk'te yer alan haber göre, Apple'ın kurucu ortağı Steve Wozniak, şu anda yatırım odaklı kripto para startup'ı Equi Capital'le birlikte çalışacağını açıkladı.

Null Transaction’a konuşan Bitcoin savunucusu, kariyerinde ilk kez bir Blockchain şirketi ile çalışacağını söyledi ve kripto paranın arkasındaki teknolojiye hayranlık duyduğunu ekledi.

Wozniak, Equi’nin bir yatırım şirketi olarak hareket etmeyi hedeflediğini ifade etti. Startup’ın Twitter sayfasına göre şirket, geleneksel yatırım şirketlerinin yerini alma çabasıyla hem sıradan hem de profesyonel yatırımcıların şirketlerde hisse satın almasına yardımcı olmayı umuyor.

Wozniak, “Yaklaşımımız yeni bir para birimi ya da herhangi bir etkinliğin değerde artış sağladığı düzmece bir şey değil.” diyor.

Wozniak, ilk etapta rolünün ne olacağı hakkında ayrıntı vermedi. Apple’ın kurucu ortağı, şirketin Blockchain ve kripto para alanındaki şirketleri çekmeyi hedefleyen düzenleyici bir ortam geliştirmek için çaba sarf eden Malta’ya kayıt yaptırabileceğini belirtti.

Teknoloji gurusunun ilk Blockchain projesi seçimi biraz şaşırtıcı olabilir. The Next Web’in bildirdiğine göre Equi, şimdiye kadar inişli çıkışlı bir yol izledi. Başlangıçta token’larını bir ICO aracılığıyla başlatan şirket, ilgi eksikliği nedeniyle satışı iptal etti ve ön satış yatırımcılarına paralarını iade etti. Daha sonra uygulamaya aldıkları bir ödül programı da önemli sorunlara yol açtı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl