Steve Wozniak: Bitcoin ve Blockchain, tam potansiyeline 10 yılda ulaşacak

Apple'ın kurucu ortağı Steve Wozniak, Avusturya'nın Viyana şehrinde düzenlenen WeAreDevelopers Dünya Kongresi 2018'deki açılış konuşmasında kripto para ve Blockchain teknolojisi hakkında olumlu açıklamalarda bulundu.

Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak, Avusturya’nın Viyana şehrinde düzenlenen WeAreDevelopers Dünya Kongresi 2018’deki açılış konuşmasında kripto para ve Blockchain teknolojisi hakkında olumlu açıklamalarda bulundu.

CoinTelegraph’ın haberine göre, Wozniak Blockchain teknolojisinin ‘harika bir fikir’ olduğunu düşünüyor.

Teknoloji dünyasının ünlü ismi, “Blockchain gerçekleşmek üzere olan bir sonraki büyük IT devrimidir.” şeklinde konuştu. Wozniak’a göre Blockchain ve kripto para birimleri on yıl içinde tam potansiyeline ulaşacaklar.

‘Bitcoin, altın ve ABD Doları’ndan daha iyi’

Bu, Steve Wozniak’ın kripto paralar ve Blockchain’le ilgili ilk sözleri değil. Geçtiğimiz yılın Ekim ayında düzenlenen Las Vegas’taki Money 20/20 konferansında Bitcoin‘in altın ve ABD Doları’ndan daha iyi olduğunu söylemişti.

Wozniak’a göre Bitcoin’in en büyük avantajı, ABD Doları ya da Euro gibi itibari paralar bankalar tarafından kolaylıkla basılabilirken Bitcoin’in arzının sınırlı olması.

→ İŞTE ÇİN HÜKÜMETİNE GÖRE EN İYİ KRİPTO PARALAR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl