Japon elektrik şirketi, araba şarjı için Bitcoin ödemelerini test ediyor

Japonya'nın en büyük üçüncü elektrik sağlayıcı şirketi Chubu Electric, Bitcoin ödemeleri teknolojisini benimsemeye çalışıyor.

Japonya’nın en büyük üçüncü elektrik sağlayıcı şirketi Chubu Electric, Bitcoin ödemeleri teknolojisini benimsemeye çalışıyor.

Şirket, bir Bitcoin startup’ı Nayuta ile Bitcoin ödemelerinin kullanıcılar için maliyetleri azaltmaya yardımcı olan bir geliştirme protokolü olan Lightning Network aracılığıyla nasıl yapılabileceğini araştırmaya yönelik çalışma yapıyor.

15 binden fazla çalışana ve 200’den fazla enerji üretim tesisine sahip olan Chubu, şimdi müşterilerinin elektrikli otomobillerini şarj etmelerini sağlayan yeni bir yöntemi uygulamak için Lightning Network’ü kullanıyor. Nayuta ve Chubu, bir telefon uygulaması üzerinden Bitcoin’in Lightning Network teknolojisiyle anında yapılacak ödemenin ardından açılan ve gerçek hayattaki gibi araca enerji vermeye başlayan bir sistem geliştirdi.

Chubu’nun kıdemli yöneticilerinden Hidehiro Ichikawa’ya göre testler, şirketin Nesnelerin İnterneti gereksinimlerini karşılamak için Blockchain teknolojisinin nasıl kullanılabileceğini belirleyen pazarlama araştırmasının bir parçası. Ancak Ichikawa, şirketin Lightning Network ödemelerini kabul etmeye henüz hazır olmadığını belirtti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl