Bitcoin güvenilir bulunmuyor – Türkiye’de yapılan araştırmaya göre

Online araştırma şirketi DORinsight, Bitcoin'le ilgili olarak bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırmaya katılanların yüzde 55'i Bitcoin'i güvenilir bulmadığını söyledi.

Online araştırma şirketi DORinsight, Bitcoin’le ilgili olarak bir araştırma gerçekleştirdi. Şirket, 500 katılımcı ile gerçekleştirilen araştırmada çarpıcı sonuçlar elde etti. Sonuçlara göre katılımcıların büyük bir kısmı Bitcoin‘in ne olduğunu biliyor fakat güvenilir olduğunu düşünmüyor.

Araştırma kapsamında katılımcılara “Bitcoin’in ne olduğu hakkında bir fikriniz var mı?” sorusu yöneltildi. Bu soruya katılımcıların yüzde 80’lik büyük bir kısmı “Evet var, gelişmeleri takip ediyorum” yanıtını verdi. Yüzde 20’lik kısım ise “Hayır yok, ilgilenmiyorum” dedi.

Yüzde 55’i güvenilir bulmuyor

Araştırmada katılımcılara ayrıca “Sanal para birimi Bitcoin’i günlük hayatınızda kullanılır mısınız?” sorusu da yöneltildi. Bu soruya katılımcıların yüzde 55’i “Hayır kullanmam, güvenilir olduğunu düşünmüyorum” yanıtını verirken yüzde 45’i ise, “Evet kullanırım, dünyadaki gelişmelere ayak uydurmak gerekiyor” dedi.

Araştırma, katılımcı sayısı kısıtlı olduğundan ve online ortamda gerçekleştirildiğinden ülkenin bütününü yansıtmayabilir fakat biraz fikir verebilir.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl