Bitcoin yatırımcıları, Bitcoin’lerini fiyat 200.000$ olana kadar satmayacak

Daha önce benzer pek çok araştırma yürüten LendEDU, bugün Bitcoin’le ilgili olarak yeni bir rapor yayınladı. 564 katılımcıyla hazırlanan araştırma raporunda önemli detaylar yer alıyor. Araştırmaya katılanların yaklaşık yüzde 40’ı Bitcoin’i “dünyayı değiştiren bir teknoloji” olduğuna inandıkları için yatırım yaptıklarını ifade etti. Bitcoin’in “altın veya gümüş gibi uzun vadeli bir değer saklama aracı” olduğu düşünen kişiler kitlenin yüzde 21′ini oluşturuyor. Araştırmada Bitcoin’i bir arkadaşının veya aileden bir yakınının önermesiyle satın aldığını ifade edenlerin oranı ise yüzde 15. Sadece yüzde 8’i...

Daha önce benzer pek çok araştırma yürüten LendEDU, bugün Bitcoin’le ilgili olarak yeni bir rapor yayınladı. 564 katılımcıyla hazırlanan araştırma raporunda önemli detaylar yer alıyor.

Araştırmaya katılanların yaklaşık yüzde 40’ı Bitcoin’i “dünyayı değiştiren bir teknoloji” olduğuna inandıkları için yatırım yaptıklarını ifade etti.

Bitcoin’in “altın veya gümüş gibi uzun vadeli bir değer saklama aracı” olduğu düşünen kişiler kitlenin yüzde 21′ini oluşturuyor.

Araştırmada Bitcoin’i bir arkadaşının veya aileden bir yakınının önermesiyle satın aldığını ifade edenlerin oranı ise yüzde 15.

Sadece yüzde 8’i bir ödeme yöntemi olarak kullanmayı planlıyor

Bunun yanı sıra Bitcoin’in fiyatının “çok düşük” olduğuna inananların oranı yüzde 14‘ken sadece yüzde 8‘i Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kullanmayı planlıyor.

Ankette ayrıca katılımcılara hangi fiyata gelince ellerindeki Bitcoin’i satacakları soruldu. Belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde belirtilen tutarların ortalaması bir Bitcoin başına 196 milyon 165 bin 79 Dolar çıktı.

Dahası, ankete katılanların birçoğu yakın zamanda yatırımlarını satmak için acele etmeyecek gibi görünüyor.

LendEDU raporunda şöyle yazıyor:

“Ankete katılanların yaklaşık yüzde 32.62‘sinin yatırım yapmaya başladıklarından bu yana Bitcoin’lerinin bir kısmını sattığını tespit ettik. Bununla birlikte yatırımcıların yüzde 67.38‘inin henüz hiçbirini satmadığına ulaştık.”

Yatırımcılar Bitcoin’e ortalama olarak sadece 3000$’ın altında yatırım yapmışlardı. Araştırmaya katılanların yüzde 16.5‘i bir yıl içinde satmayı planlıyor, yüzde 20‘si ise en az yedi yıl tutmayı düşünüyor.

 

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl