Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ark Investment, Bitcoin’de yeni bir kurumsal dalga bekliyor

Yönetimi altında 30 milyar dolara yakın varlık bulunan Ark Investment’ın kurucusu ve CEO’su olan Cathie Wood, Bitcoin alımı konusunda yeni bir kurumsal şirket dalgası beklediğini söyledi.

Ark Yatırım’ın “Know” adlı bilgilendirme dizisinde konuyla ilgili konuşan Wood, başta teknoloji firmaları olmak üzere büyük şirketlerin, dolar enflasyonundan korunmak için MicroStrategy ve Square’in adımlarını takip edeceğini düşündüğünü söyledi:

“Bizi sürekli olarak ‘Paramızın bir bölümüyle Bitcoin’e yatırım yapalım mı?’ diye soran şirketler ve bireyler arıyor. Biliyorsunuz, MicroStrategy ve Square bunu yaptılar. Bence önümüzdeki dönemde şirketlerin dolara karşı nasıl önlem aldıkları konusunda daha çok şey duyacağız. Genelde teknolojiden anlayan, ondan rahatsız olmayan inovatif şirketler bu politikaya yönelecekler”

Wood ayrıca, ABD Para Kontrol Ofisi’nin (OCC), bankaların sabit para çıkarmasına ya da bir blokzincirde düğüm olarak çalışabilmesine olanak tanıması ve son olarak Anchorage’a kripto para bankacılığı hakkı tanıması gibi kripto para dostu hamlelerin bu anlamdaki benimsenmeye büyük katkı vereceğini söyledi:

“Regülasyon konusunda son dönemde daha doğru adımlar atılıyor. Bazı konular devlet tarafından da onaylanıyor. OCC başkanı Brian Brooks çok net şekilde, açık blokzincirlerin ödeme ya da işlemler için kullanılabileceğini ve yine açık blokzincirlerde bankaların bir düğüm görevi görebileceğini söyledi. Bu aslında bir şimşek çakması gibiydi. Böyle bir adımı beklemiyordum. Kimsenin beklediğini de sanmıyorum. Belki sadece kripto para dünyasında olup da karar alıcılara yakın olan kişiler bilgi sahibi olabilir. Onun dışında kimse bu kararları beklemiyordu”

Yatırımcıların son dönemde Bitcoin’i tercih etmesinde doların düşen değerinin büyük bir etken olduğunu ve Bitcoin’in bu duruma karşı iyi bir koruma sağladığını belirten Wood şu ifadeleri kullandı:

“Enflasyona karşı Bitcoin’den iyi bir koruma olduğunu düşünmüyorum. Geçen sene dolar yaklaşık olarak yüzde 7 değer kaybetti. ABD olarak diğer ülkelere oranla alım gücünde yüzde 7’lik kayıp demek bu. Enflasyondan dolayı da kayıplarımız oldu. Ancak enflasyon yine de az hatta abartılıyor gibi geliyor bana. Çünkü istatistikler dijital ekonomiyi ve onun deflasyonist etkisini içine almıyor. Ancak dolar bu bölgeden de bir kırılım yaşarsa, bu büyük bir kırılım olacak. Uzun vadeli bakarsanız bu durum FED’in hatta belki de Hazine’nin konumunu bir kez daha kontrol etmesine neden olacaktır”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl