Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Game of Thrones’un Arya Stark’ından RT yağmuruna tutulan Bitcoin tweet’i

Game of Thrones dizisinde Arya Stark karakterini canlandıran Maisie Williams da artık Bitcoin'e ilgi duyan ünlüler arasında.

arya-stark

Game of Thrones dizisinde Arya Stark karakterini canlandıran İngiliz televizyon ve sinema oyuncusu Maisie Williams da Bitcoin‘e ilgi duymaya başlayan kişiler arasına girdi.

En büyük kripto paranın 16 bin barajını da aşıp 17 bin dolar sınırlarını zorlaması daha çok konuşulmasına sebep olurken, Maisie Williams da Twitter’dan “Bitcoin yükselir mi, almalı mıyım?” diye sordu.

Twitter’da tam 2.7 milyon takipçisi olan Williams’ın anketine şu ana kadar yaklaşık 680 bin kişi katıldı ve yüzde 51 “evet”, yüzde 49 da “hayır” cevabı verildi. Öte yandan söz konusu tweet, 2 bin 500 RT ve 11 binden fazla beğeni aldı.

Ünlülerden ve kripto camiasından cevap yağdı

2500 kez RT edilen ve 10 binden fazla da “like” alan tweet’in altına kripto camiasından da cevaplar geldi. Ünlü İngiliz podcast’çi Peter McCormack “1. Ders – sadece Bitcoin, başka bir şey yok” derken, TRON kurucusu Justin Sun da “Evet, şimdi FOMO zamanı” yazdı.

İş adamı ve bir başka podcast programcısı Stephan Livera da “Küçük başla ve öğrenebildiğin kadar öğren. Soruların varsa sana yardım etmekten mutluluk duyarım. Bu sayede kripto evrenindeki dolandırıcıları da engellemiş olurum” dedi.

Digital Currency Group CEO’su ve kurucusu olan Barry Silbert, Williams’a Grayscale’e bakmasını tavsiye ederken, kripto topluluğundan birçok isim ve hesap da Bitcoin’in hala ucuz olduğu yorumlarını yaptılar. Williams’ın paylaşımının altına her zaman olduğu gibi birçok sahte hesap ve kullanıcı ismine sahip olan dolandırıcıların geldiği de görüldü.

Editörün notu: Williams’ın sorduğu soru direkt olarak “Bitcoin almalı mıyım?” değildi. Soruda, “Long pozisyon açmak” cümlesinde de kullanılan, yükseliş beklentisiyle alım yapmak anlamına gelen “Long” kelimesi kullanıldı. Eğer “Short” yazılsaydı burada düşüş beklentisi imâ edilecekti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl