Bitcoin’de hareketsiz arz gittikçe artıyor: Yeni rekor geldi

Kripto para borsası Bitfinex'in son raporuna göre, Bitcoin arzının yüzde 40'ından fazlası 3 yıldır hareket etmiyor. Rapor bu durumu yatırımcıların geleceğe olumlu bakması olarak nitelendiriyor.

Bitcoin’in uzun vadeli yatırımcıları en büyük kripto parayı toplamaya devam ediyor. Bitfinex’in son Alpha raporuna göre, arzın yüzde 40’ından fazlası 3 seneden fazla bir süredir yerinden kıpırdamadı. Rapora göre bu metrik tüm zamanların en yüksek rakamını işaret ediyor.

“İyimser bakış açısını gösteriyor”

Yapılan değerlendirmede bu durumun yatırımcıların uzun vadeli baktığını ve gelecek adına iyimser bakış açılarına sahip olduklarını net şekilde gösterdiği ifade edildi:

“Bu durum ayrıca piyasa volatilitesine karşı da bir koruma olarak ön plana çıkıyor”

Üç yıllık metrik ayrıca, Bitcoin için yükseliş görünümünün uzun vadede bozulmadan devam ettiğini gösteriyor.

1 yıllık hareketsizler “ayı” diyor

Buna rağmen raporda daha dar bir zaman dilimine de bakıldı ve biraz da olumsuz bir senaryo yazıldı:

“Ancak daha dar bir zaman dilimindeki 1 yıllık hareketsiz olan coin’ler, daha negatif görünümlü bir hissiyat gösteriyor. Analizimiz, bu zaman dilimindeki bazı hareketlerin de fiyat düşüşünden hemen önce gerçekleştiğini gösterdi”

Yani Bitfinex raporu 17 Ağustos günündeki düşüşten önce burada bazı hareketlerin olduğunu belirtiyor. Hatırlanacağı üzere o gün en büyük kripto para 28 bin dolar seviyelerinden birkaç saat içinde 25 bin dolara inmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl