‘Bitcoin, bu dört faktörle 2019’un sonuna kadar 40,000 doları aşabilir’

BitcoinIRA'nın COO'su ve kurucu ortağı Chris Kline, dört faktörle Bitcoin'in 2019'un sonuna kadar 40,000 dolara ulaşabileceğini öne sürdü.

BitcoinIRA’nın COO’su ve kurucu ortağı Chris Kline, Forbes’ta yazdığı yazıda 2019’un sonuna kadar Bitcoin fiyatını 40,000 doların üzerine çıkarabilecek dört faktör ortaya koydu.

Kline, yazıya milyarder yatırımcı Marc Lasry’nin Bitcoin’in 40,000 dolara ulaşabileceği yönündeki fikre destek verdiğini söyleyerek başladı ve şu ifadeleri kullandı:

“Bana göre BTC fiyatı, 2019’un sonunda 40,000 doları aşabilir ve 2020’ye girerken tırmanmaya devam edebilir. 2018’in kripto para sektörü için majör büyüyen sancılarla markalanan bir yıl olduğunu fark ettim. Ancak büyüyen sancılarla birlikte harika bir büyüme de geliyor. Lasry’nin iddia ettiği gibi Bitcoin fiyatlarının artmaya devam ettiğini göreceğiz.”

‘Bitcoin ETF’leri yatırımcı havuzunu genişletecek’

Kline’ın Bitcoin’in 40,000 dolara ulaşacağı iddiasının ilk dayanağı Bitcoin ETF’lerinin kripto para yatırımcılarının havuzunu genişleteceği. Kline, Bitcoin ETF’si başvurusunun kabul edilmesi halinde Bitcoin’in doğrudan kripto paraya değil, bir kripto para fonuna yatırım yapmak isteyen daha geniş bir yatırımcı yelpazesi için çok daha erişilebilir hale geleceğine inandığını belirtti.

Kline, Bitcoin başvurusunun kabulü hakkında da iyimser olduğunu dile getirdi.

‘Mastercard’ın patenti çok önemli’

Kline, ikinci dayanağının Mastercard’ın Blockchain tabanlı varlıklar ve itibari para hesapları arasında bir köprü kurarak işlemleri hızlandırmayı amaçlayan patenti olduğunu söyledi.

Wall Street analisti Tom Lee de Mastercard‘ın çözümünün kripto paraların gelişmesini ve benimsenmesini sağlayacak bir katalizör olabileceğine inandığını ifade etmişti.

Kline, patentin Bitcoin işlemlerini daha önce hiç olmadığı kadar hızlı, daha ölçeklenebilir ve daha akıcı hale getirebileceğini kaydetti. Bunun çok önemli olduğunun altını çizen Kline, birçok insanın Bitcoin kavramıyla büyülenirken pratikliğinden emin olmadığına inandığını aktardı.

‘Kurumsal adaptasyon büyüyor’

BitcoinIRA’nın kurucusu, üçüncü dayanağı olarak kurumsal adaptasyondaki büyük artışı gösterdi. Kline, “2018, kripto para alanındaki düzenlemelerin daha fazla tartışıldığı bir yıl olmasının yanı sıra aynı zamanda kurumsal adaptasyonun arttığı bir yıl da oldu.” dedi ve Wall Street’in kripto para yönünde ilerliyor gibi göründüğünü, kurumsal adaptasyonun artmayı sürdüreceğini ekledi. Kline ayrıca daha fazla finansal kurumun kripton para ürünleri oluşturması ve Bitcoin ETF’leriyle birlikte hem bireysel hem de kurumsal düzeyde daha fazla yatırımcının fiyata olumlu olarak yansıyacak şekilde Bitcoin’e dahil olacağına inandığını aktardı.

‘Bitcoin ağının ivmesi artıyor’

Kline, dördüncü ve son dayanağının ise Bitcoin ağının artan ivmesi olduğunu ifade etti. Kline, gün başına işlem sayısının zincir üzerinde 230,000’i aştığına ve bunun yılın başından bu yana en yüksek seviye olduğuna dikkat çekti. Kline daha sonra zincir üzerindeki daha fazla işlemin mevcut eğiliminin, kripto para alanında bir bütün olarak artan talebin bir göstergesi olduğuna inandığını, bunun merkezsiz teknoloji geliştikçe ve dijital paralar daha erişilebilir hale geldikçe artmaya devam edeceğini dile getirdi.

→ GOOGLE KRİPTO PARA REKLAMLARI YASAĞINI SONLANDIRIYOR

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl