Bitcoin için Forbes yazarından ‘400 bin dolar’ iddiası

Piyasa analisti Naeem Aslam, Bitcoin'e ilişkin yaptığı son yorumda ayı piyasasının sona ermekte olduğunu ve Bitcoin'in sıradaki boğa koşusunda 400,000 dolara kadar çıkabileceğini iddia etti.

Bitcoin, Bitstamp üzerinde 4010 dolardan işlem görüyor. Kripto paranın 4200 dolar olarak belirtilen önemli direnci geçip geçmeyeceği merakla beklenirken ThinksMarket UK’nin piyasa analisti ve Forbes yazarı Naeem Aslam, 15 aydır devam eden kripto para kışının sona ermekte olduğunu ve Bitcoin boğasının ilk tomurcuklarının görülmeye başlandığını iddia ediyor.

Aslam, Bitcoin’in son aylardaki aylık kayıp çizgilerini kırdığını belirtti. Analist, bunun kripto para kışının sona ermeye başladığına dair en güçlü sinyal olduğunu iddia etti.

Bitcoin aylık kayıp çizgisini uzun zaman sonra tersine çevirdi, kaynak: ThinkMarkets UK

Aslam, sözlerinin devamında Bitcoin’in fiyatının 200 haftalık hareketli ortalamayı geçtiğini (aşağıdaki grafikte sarı çizgi) ve bunun önemli bir teknik gösterge olduğunu ifade etti. Analist ayrıca lider kripto paranın 50 haftalık hareketli ortalamasına (pembe çizgi) yaklaşıyor olduğunu, bu durumun Bitcoin’in bir boğa piyasasına girdiğinin yadsınamaz bir işareti olabileceğini fakat oraya ulaşmanın birkaç ay sürebileceğini söyledi.

Bitcoin bir süredir 200 haftalık hareketli ortalamanın üzerinde seyrediyor. Fiyat 50 haftalık hareketli ortalamaya ulaşabilecek mi? Kaynak: ThinkMarkets UK

Peki Bitcoin’in bir boğa piyasasına girdiği doğrulanırsa fiyat hangi seviyeye kadar çıkabilir? Aslam, Bitcoin’in sıradaki boğa piyasasında 400,000 dolara kadar çıkabileceği iddiasında. Bu, şu anki seviyelerden yaklaşık yüzde 10,000 oranında bir yükseliş anlamına geliyor.

Aslam, “Sıradaki boğa koşusunda fiyatın 20 bin dolarlık zirveden 5 kat daha yukarı tırmanma olasılığı yüksek. Şahsen her bir Bitcoin’in 400,000 dolara kadar çıkabileceğine inanıyorum ve eğer tarih kendini tekrar ederse bu rakam hayal değil.” yorumunu yaptı.

Haber: CCN

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Hakan Cevapla

    Bir ekonomist olarak şunu diyebilirim. YTD . 2021 de 1 btc nin ortalama 112.000 $ seviyesine çıkacağını düşünüyorum. Çünkü geçmiş yıllardaki grafiklere bakarsak 28X ileri 7X geri hareketi var. Şuandaki fiyatı 4000 $ baz aldığımız da 4000X28=112000 olacagi kanisindayim.