Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin ekosistemi büyüyor: Ukrayna’ya 150 adet Bitcoin ATM’si kuruluyor

Bitcoin dünya genelinde büyük bir hızla yaygınlaşıyor. Bitcoin‘in popülerleşme hızıyla doğru orantılı olarak Bitcoin ATM’lerinin sayısı da artıyor. Son haber Ukrayna’dan. Ukrayna’ya yıl sonuna kadar 150 adet Bitcoin ATM’si kurulması planlanıyor. Kuna Bitcoin Agency ve Kuna Cryptocurrency Exchange’in kurucusu Michael Chobanian, bu hafta Ukaryna’da yayın yapan televizyon kanalı UBR’ye veridği demeçte yaz aylarının sonlarına doğru Ukrayna’ya yaklaşık olarak 20-30 adet Bitcoin ATM’si kurulacağını söyledi. Chobanian, ayrıca şu açıklamaları yaptı: “Yıl sonuna kadar Ukrayna genelinde yaklaşık olarak 150 Bitcoin ATM’si kurulacak....

Bitcoin dünya genelinde büyük bir hızla yaygınlaşıyor. Bitcoin‘in popülerleşme hızıyla doğru orantılı olarak Bitcoin ATM’lerinin sayısı da artıyor. Son haber Ukrayna’dan. Ukrayna’ya yıl sonuna kadar 150 adet Bitcoin ATM’si kurulması planlanıyor.

Kuna Bitcoin Agency ve Kuna Cryptocurrency Exchange’in kurucusu Michael Chobanian, bu hafta Ukaryna’da yayın yapan televizyon kanalı UBR’ye veridği demeçte yaz aylarının sonlarına doğru Ukrayna’ya yaklaşık olarak 20-30 adet Bitcoin ATM’si kurulacağını söyledi.

Chobanian, ayrıca şu açıklamaları yaptı:

“Yıl sonuna kadar Ukrayna genelinde yaklaşık olarak 150 Bitcoin ATM’si kurulacak. Bu bizimle iletişime geçen müşterilerimizin bir isteği. Ukrayna genelindeki Bitcoin ATM’si işletmek isteyen girişimcilerden de bu konuda sürekli talep var.”

Şu anda tüm dünyadaki Bitcoin ATM’lerinin haritasının yer aldığı Coinatmradar’a göre Ukrayna’da sadece bir tane Bitcoin ATM’si var. Bu ATM, Nisan ayının sonlarına kurulmuştu ve Karadeniz liman kenti Odessa’da bulunuyor.

Dünyada 1500’ü aşkın Bitcoin ATM’si var

Tüm dünyada ise 1500 civarında Bitcoin ATM’si var. Bu ATM’lerin büyük çoğunluğu Amerika’da yer alıyor.

Sizce Türkiye’de ilk Bitcoin ATM’si ne zaman kurulur? Bu konudaki fikirlerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşın.

 

 

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl