Bitcoin ATM’sini soymaya gelen maskeli hırsızlar başaramayınca böyle kaçtı

İngiltere'nin Birmingham şehrinde yer alan bir Bitcoin ATM'sini soymaya çalışan üç maskeli hırsız alarm çalınca panikleyerek kaçtılar.

İngiltere’nin Birmingham şehrinde yer alan bir Bitcoin dükkanına giren hırsızlar, içeride bulunan Bitcoin ATM’sini soymaya çalıştı.

Güvenlik görüntüleri, akşam 22.000 sularında ATM’nin yer aldığı dükkana 3 kişinin girdiğini gösteriyor.

Kısa sürede çalan yüksek sesli alarmla panikleyen hırsızlar, dükkanın önünde bekleyen arabayla olay yerinden hızla kaçmaya karar verdi ve girişim başarıyla sonuçlanamadı. Videoda görülen ve arabanın arkasından sarkan beyaz kablo veya şeridin hırsızlar tarafından ATM’yi çalmayı kolaylaştırmak için getirildiği düşünülüyor.

ATM’nin işletmecisi Shitcoins Club’ın CEO’su Adam Gramowski, hırsızların makineden herhangi bir nakit para çalamadığını söyledi. Gramowski, söz konusu ATM’de pound ve avro ile Bitcoin, Ether, Litecoin ve Dash gibi dört farklı kripto paranın alım satımının yapılabildiğini belirterek soyguncuların CCTV operatörü tarafından zamanında tespit edildiğini ve alınan önlemleri atlayamadıklarını ifade etti. ATM zarar görmezken dükkanda ise küçük çaplı zarar oluştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl