O anlar kamerada: Bitcoin ATM soygunu saniye saniye görüntülendi

Kanada'da meydana gelen bir Bitcoin ATM hırsızlığı saniye saniye güvenlik kameralarına yakalandı. ATM'nin bulunduğu markete balyoz ve levyeyle kapıyı kırarak giren hırsızlar, 4000 dolar nakit para çalarken burunlarının ucundaki 50,000 dolarlık kutuyu kontrol bile etmediler.

Bitcoin ATM’leri dünya çapında yaygınlaşmaya başladıkça hakkındaki hırsızlık haberleri de bir o kadar artıyor. Son verilere göre, tüm dünyada Bitcoin ATM’lerinin sayısı 6000’i geride bıraktı.

Bitcoin ATM soygununa ilişkin en son haber, Kanada’dan. Castanet’te yer alan habere göre, Vernon şehrindeki Simply Delicious Food Market isimli bir markete sabaha karşı 04.00’te balyoz ve levyeyle kapıyı kırarak giren iki hırsız, ATM’den 4000 dolar nakit para çaldı.

Marketin sahibi Troy Roland, Bitcoin ATM’sinin içinde üç nakit kutusu bulunduğunu, hırsızların bunların ikisini aldığını fakat üçüncüsünü kontrol bile etmediklerini söyledi. Roland, üçüncü kutuda 50,000 dolar bulunduğunu belirtiyor. Market sahibi, “Bitcoin ATM’sini artık markette tutmayacağım” diyor.

Marketin alarmının çalmasıyla birlikte polisler olay yerine 15 dakika içinde ulaştı fakat hırsızlar çoktan kaçmıştı. İki adamın gri bir Nissan Sentra ile kaçtıkları belirlendi.

Aşağıdaki videoda soygunun nasıl gerçekleştiği saniye saniye görülebiliyor:

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl