Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin ve AVAX, BÖRÜ 2039’un senaryosuna girdi: İlginç detaylar

Gişe rekorları kıran Dağ 2 filminin yapımcısı ve yönetmeni Alper Çağlar’ın imzasını taşıyan bilimkurgu dizisi Börü 2039’un zaman çizelgesi, dün Youtube’da bir video ile yayınlandı.

Dizinin konusu, 2039 yılında distopik bir dünyada geçiyor ve Türkiye’de yaşanan durumları anlatıyor. Yönetmenliğini Ahmet Atalay’ın üstlendiği dizi, Blu TV platformunda yayına girecek. Dizide başrolü Börü’de olduğu gibi Murat Arkın oynayacak ve Kemal Boratav karakterini canlandıracak.

Kısa sürede 100 binden fazla izlenen dünkü videoda Bitcoin (BTC) ve Avalanche (AVAX) ile ilgili detaylar ise dikkat çekti.

Zaman çizelgesine göre Kemal Boratav, 10 Ağustos 2028 tarihinde Bitcoin ve AVAX’taki servetini devlete açıklar. Emekli bir özel harekat görevlisi olan Boratav’ın serveti, Türk döviz rezervlerinden daha fazladır. 11 Ekim 2028‘de Bitcoin 1 milyon dolar değerine ulaşır. Bu durum, Boratav’ı serveti ile dünyanın en zengin altıncı ismi yapar. 29 Ekim 2028‘de Türkiye, piyasa değerine göre en çok kullanılan ikinci coin olan AVAX’ı resmi para birimi olarak kabul eder. Bu, dünya piyasalarında devrimsel şok dalgaları yaratır.

Tarih 8 Eylül 2031‘e geldiğinde ise ilk kuantum bilgisayarı, Kaliforniya’daki bir laboratuvarda çalıştırılır. 1.2 milisaniye içinde 1 milyar bankacılık şifresini çözdüğü görüldüğünde ise hemen kapatılır. Yatırımcılar, kripto dışı varlıklarını panikle satarken Wall Street çöküş yaşar. Bir ay içinde tüm dünya, daha güvenli para biçimleri olarak blok zincirleri benimsemeye başlar. 1 Bitcoin’in fiyatı 3.3 milyon dolara ulaşır.

Dizinin ne zaman yayına gireceği henüz bilinmiyor ancak beklentiler Haziran ayı yönünde. Bu arada iki hafta önce yayınlanan duyuru fragmanı ise 500 binden fazla izlenme elde etti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Çiçi Cevapla

    1 btc 3.3 milyon dolar var bi hayalimiz