Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Avrupa Merkez Bankası’nı Bitcoin korkusu sardı

Avrupa Merkez Bankası (ECB), Bitcoin de dahil olmak üzere dijital para birimlerini ciddi bir şekilde tartışmaya başladı. Merkez bankasının yönetim konseyi üyesi Ewald Nowotny, Avusturya’da yayın yapan Trend dergisine verdiği demeçte, dijital para birimleri “aldatmaca”sının “tehlikeli ve son derece şüpheli” olduğunu ifade etti. ‘Somut yasal kısıtlamalar koymayı düşünüyoruz’ ECB yönetimi, ICO’lara yönelik çeşitli yasal düzenlemeler de düşünüyor. Nowotny, konuyla ilgili olarak “Somut yasal kısıtlamalar koymak için tartışma halindeyiz.” dedi. Nowotny ayrıca, “Çin’de Bitcoin, sermaye kaçırmanın bir aracı olarak kullanıldığından dolayı...

Avrupa Merkez Bankası (ECB), Bitcoin de dahil olmak üzere dijital para birimlerini ciddi bir şekilde tartışmaya başladı.

Merkez bankasının yönetim konseyi üyesi Ewald Nowotny, Avusturya’da yayın yapan Trend dergisine verdiği demeçte, dijital para birimleri “aldatmaca”sının “tehlikeli ve son derece şüpheli” olduğunu ifade etti.

‘Somut yasal kısıtlamalar koymayı düşünüyoruz’

ECB yönetimi, ICO’lara yönelik çeşitli yasal düzenlemeler de düşünüyor. Nowotny, konuyla ilgili olarak “Somut yasal kısıtlamalar koymak için tartışma halindeyiz.” dedi.

Nowotny ayrıca, “Çin’de Bitcoin, sermaye kaçırmanın bir aracı olarak kullanıldığından dolayı orada sorun daha büyük. Burada ise bu işin böyle bir boyutu yok.” şeklinde konuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl