Avrupa Merkez Bankası Başkanı, Avrupa Parlamentosu’nda Bitcoin hakkında konuştu

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi, Avrupa Parlamentosu'nda yaptığı konuşmada Bitcoin ve kripto paralara da değindi.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi, bugün yaptığı açıklamada, dijital para birimlerinden gelen herhangi bir finansal istikrar riski belirlemek için çalışma yürüttüklerini, bununla birlikte bankaların şimdiye kadar Bitcoin‘e yatırım yapma konusunda çok fazla istekli görünmediğini söyledi.

Strazburg’daki Avrupa Parlamentosu’nda konuşan Draghi, “Denetlenen kurumlar tarafından dijital para birimlerinin sistematik şekilde tutulması gibi bir şey gözlemlemiyoruz. Aslında, kredi kurumları… Bitcoin gibi dijital para birimleri için pek iştahlı değil.” dedi.

‘Bankalar dijital para birimi bulundurma riskini iyi ölçmeli’

Başkan, milletvekilerine yaptığı konuşmada ayrıca, “Bitcoin ve diğer dijital para birimlerinin düzenlenmemiş alana girdiğini ve çok riskli varlıklar olarak kabul edilmesi gerektiğini anlamalıyız. Bankalar portföylerinde dijital para birimleri bulundurma riskini buna göre tartmalıdırlar.”

Draghi son olarak sözlerine, Avrupa Merkez Bankası’nın dijital varlıkların yarattığı riskleri belirlemek için çalıştığını da ekledi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl