Avrupa, kripto para piyasasını regüle etmek için acele etmeyecek

Avrupa Birliği'nden maliye bakanlarının toplantısından çıkan sonuç, kripto para piyasasının regüle edilmesi için acele etmemek oldu.

Kripto para yatırımcıları, Avrupa Birliği‘nden kripto para konusunda rahatlatıcı bir mesaj aldı.

Fortune’da yer alan habere göre Viyana’da toplanan maliye bakanları, piyasayı regüle etmek için acele etmeyeceklerini bildirdiler ve görüşmelere katılan yetkililere göre herhangi bir adım atmadan önce Avrupalı yetkililer tarafından yapılacak kapsamlı bir analizin sonucunu bekleyecekler.

İrlandalı Maliye Bakanı Paschal Donohoe, “AB bu alanda dikkatli davranacak.” dedi. Yetkililer ayrıca bu yılın başlarında kripto paraların şu anda finansal sistemi tehdit etmediğini belirten Finansal İstikrar Kurulu’nun görüşüne de destek verdi.

Bu arada Brüksel merkezli bir düşünce kuruluşu olan Bruegel, bakanların toplantısı için yazdığı bir raporda finansal kurumların kripto paralarla ilişkilerinin sınırlanmasının mantıklı olacağını bildirdi. Ayrıca AB’de farklı ulusal çözümleri denemenin tek bir kontrolörle daha uyumlu bir yaklaşıma geçmeden önce yararlı olacağını ifade ettiler.

Alman Maliye Bakanı Olef Scholz, Viyana’daki tartışmanın amacının herkesin bu sorunu anladığından emin olmak ve politika yapıcıların aksiyon alabilecekleri bir konuma getirilmesini sağlamak olduğunu söyledi. Scholz, sözlerinin devamında “Bu konuda çok fazla beklemememizin gerektiği ortada.” dedi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl