Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Avustralya Merkez Bankası: Bitcoin hakkında çok fazla yaygara koparılıyor

avustralya-merkez

Avustralya’da Temsilciler Meclisi’nin Finans konulu toplantısında Bitcoin de konuşuldu ancak Avustralya Merkez Bankası yöneticisinden en büyük kripto parayla ilgili küçümseyici yorumlar geldi.

Avustralya medyasında yer alan haberlere göre; ülkenin merkez bankasında başkan yardımcılığı yapan Michelle Bullock, kendisine sorulan Bitcoin sorularına küçümseyici cevaplar verdi ve “Bu konuda çok fazla yaygara koparılıyor. Önemli bir konu değil” dedi.

“Bitcoin para bile değil”

Meclis üyelerinden Julian Simmonds’ın Bitcoin ve diğer kripto paraların kendisi tarafından bir finansal risk olarak görülüp görülmediği sorusuna Bullock şu cevabı verdi:

“Bitcoin bir ödeme aracı değil. Para bile değil. Bence bir varlık olduğu konusunda çok fazla yaygara koparılıyor”

Avustralya Merkez Bankası başkanı Philip Lowe da daha önce Bitcoin’in mali istikrar için bir tehdit olmadığını ancak yatırımcıları için risk teşkil ettiğini belirtmişti.

Başkan yardımcısı Bullock ayrıca kripto paralar ile ilgili sorunların daha çok sabit paraların regülasyonu etrafında toplandığını söyledi:

“Facebook, Diem’i çıkarıyor. Bu konu hakkında çok tartışma var. Düzenleyici kurumlarla görüşüyoruz. Regülasyon kurumları mutlu olduğu sürece bu tarz coin’lerden kimseye bir zarar gelmez”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl