Aydın’da yine Bitcoin’i dolandırıcılığa alet ettiler: “Çok para kazandıracağım”

Aydın'da M. C. adındaki bir şahsın Bitcoin kazançlarından kâr payı vadiyle bazı vatandaşları dolandırdığı iddia ediliyor.

hirsiz

Geçen sene Aydın’da ortaya çıkan ve para kazandırma vadiyle yaklaşık 5 milyon liralık vurgun yapıldığı öne sürülen “Bitcoin Safiye” olayına benzer bir olay daha yaşandı.

Yerel haber organlarından Aydın Kulis‘in aktardığına göre M.C. ismindeki bir şahıs, Bitcoin’den para kazandırma vadiyle bazi kişilerden para toplayarak kayıplara karıştı. M. C.’nin dolandırdığı kişilerden 5’inin Aydın İl Emniyet Müdürlüğü’ne giderek şikayetçi olduğu ifade ediliyor. Bu kişilerin kaybı ise 260 bin lira.

Sadece Aydın’da değil

İddiaya göre M. C., Bitcoin’den elde edilen kârlar üzerinden kâr payı veriyordu. Bu döngüyü 3-4 kez tekrarlayan M. C.’nin daha sonra kayıplara karıştığı ileri sürüldü. Şu ana kadar Aydın’da 5 mağdurun tespit edildiği, şüphelinin İzmir ve Kocaeli’nde de benzer şekilde bazı vatandaşları dolandırdığı iddia edildi.

Şikayetin ardından harekete geçen emniyet ekipleri, M. C.’yi yakalamak için çalışma başlattı.

Bu arada Mayıs ayında da İstanbul’da görev yapan bir bekçi olan O. G.’nin aynı mahallede çalıştığı 6 mesai arkadaşından “Bitcoin alıp sizi zengin edeceğim.” diyerek para topladığı ve daha sonra kayıplara karıştığı bildirilmişti. O. G.’nin bu şekilde toplamda 400 bin liraya yakın para topladığı öne sürülüyordu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl