Dev madencilik şirketi yetkilisi: Ayı piyasası 3 yıl sürse de problem yok

Dev kripto para madenciliği şirketi Canaan'ın satış direktörü Chang Feng, ayı piyasasının 3 yıl devam etmesinin kendileri için sorun olmadığını söyledi.

Kripto para madenciliği devi Canaan‘ın satış direktörü Chang Feng, Canaan’ın ayı piyasasına dayanabileceğini ve çoğu kripto para madencilik cihazı üreticisinin, hayatta kalmasının bile yeterince iyi olduğunu söyledi.

ChainDD’ye konuşan Feng, Canaan’ın ayı piyasasına rağmen sağlam durmasının sebebini şöyle açıkladı:

“Birkaç yıl önce depoladığımız mühimmatlar sayesinde şu anda sağlam duruyoruz. Ayı piyasası 3 yıl devam etse bile bu bizim için çok problem değil. Sonuçta, maliyetlerimiz oldukça düşük ve yapay zeka çipleri gibi başka işlerle de uğraşıyoruz.”

Feng, Canaan’ın ve diğer kripto para madencilik şirketlerinin yapay zeka alanına adım atmasıyla ilgili bir soruya ise, “Yapay zeka endüstrisi piyasa dalgalanmalarından daha az etkilendiği için madencilik şirketleri kendini bu alana girmek zorunda hissediyor.” şeklinde yanıt verdi. Ayrıca, birkaç yıl içinde şirketin gelirlerinin %30’unu yapay zeka çiplerinden elde etmesinin mümkün olduğunu söyledi.

Canaan’ın 2017’deki net karı 53.1 milyon dolarken, 2018’deki net karı 103 ile 118 milyon dolar arasında gerçekleşti.

2017’de 20,000$’ları gören Bitcoin’in 2018’de 3,200$’lara kadar düşmesiyle Canaan’ın 1.47 milyar dolarlık satış hedefi başarısız olmuş ama yine de şirket, 2018’in ilk 6 ayında bu miktarın yarısına ulaşabilmişti.

Feng ayı piyasasıyla ilgili olarak da şu yorumu yaptı:

“Ayı piyasasını kestirebilmek gerçekten imkansız. Şu anda çoğu madencilik cihazı üreticileri için hayatta kalmak bile büyük bir başarı.”

Kripto para piyasasındaki çöküş nedeniyle birçok madenci faaliyetlerini durdurmuş, birçoğu da faaliyetlerini durdurma aşamasına gelmişti. Bu sebeple, Kasım ayında Bitcoin’in hash oranları önemli ölçüde düşmüştü. Feng, şirketinin ayakta kalma stratejisini şöyle açıkladı:

“Canaan, 400 çalışanının her birinin yaptığı işi optimize ederek maliyetlerini düşürürken bir yandan da Avalon Miner A911 gibi stoktaki madencilik cihazlarını satarak gelirlerini artırdı. Bu sayede, piyasa düzelene kadar nakit ihtiyacını gidermiş oldu.”

Haber: CryptoGlobe

→BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ VE SUUDİ ARABİSTAN ORTAK KRİPTO PARA ÇIKARACAK

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl