Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

BTC.Top CEO’su: Bitcoin’de ayı piyasası Eylül’de gelebilir

bitcoin

Son günlerde 60 bin dolar seviyesini kıramayan ancak 55 bin doların altına da düşmeyen Bitcoin fiyatıyla ilgili en büyük madencilik havuzlarından biri olan BTC.Top CEO’sundan şaşırtan bir yorum geldi.

BTC.Top madencilik havuzu CEO’su Jiang Zhuoer kripto para piyasası dinamiklerinde değişim öngördüğünü ve Bitcoin’de düşüşün bu sene başlayabileceği yorumunu yaptı.

“Ayı sezonu geliyor”

Geçen seneden bu yana yüzde 800’den fazla bir yükseliş kaydeden en büyük kripto para için Eylül 2021 ile Haziran 2022 arasında düşüş beklediğini kaydeden Zhuoer, boğa piyasasından ayı piyasasına geçiş olabileceğini söyledi.

Veri şirketi Statista’ya göre de birçok madencilik havuzunun beklentileri aynı yönde. Zhuoer’le röportaj yapan Colin Wu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada madencilik havuzlarının bu beklentisinin nedenini şöyle açıkladı:

“Sonbahar aylarında yeni bir ayı sezonunun geleceğine inanıyorlar. Bunun sebebi olarak ise ABD para politikalarının olumlu yönde seyretmesi ve aşı çalışmalarındaki gelişmelerle yaşanacak olan ekonomik toparlanma gösteriliyor. Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin ve Meitu’nun da 90 milyon dolarlık BTC ve ETH alımlarının, hem Kuzey Amerika hem de Asya bölgesinde devamının gelmediğini düşünüyorlar.”

Michael Saylor: Buzdağının görünen kısmı

Uzmanlar ise bu düşüncenin tersinde ısrar ediyorlar. Özellikle Tesla’nın alımlarının devam etmesi olası görülüyor. ABD’de Bitcoin ETF’sine verilecek bir onayın da yukarı yönlü gidişata ciddi güç kazandıracağı belirtiliyor. Bitcoin konusunda en çok pozitif düşünen isimlerden biri olan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da beklentileriyle ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

“Mart 2020’ye dönerseniz az sayıda kurumsal şirketin Bitcoin alımının olduğunu göreceksiniz. Sonraki 12 ayda ise kurumsal şirketlerin ilgisi bir çığ gibi büyüdü. MicroStrategy alım yapan ilk halka arz edilmiş şirketti. Daha sonra Square geldi, Tesla devam etti. Ancak bunlar buzdağının görünen kısmı”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl