Bitcoin aylardır ilk kez 6,000 doların altına düştü

Lider kripto para Bitcoin, son bir yıl içinde en düşük seviyesini bir kez daha test etti. Bitcoin dahil birçok kripto para çift haneli geriledi.

Lider kripto para Bitcoin, Ağustos ayında ilk kez 6,000 doların altına düştü ve son bir yıldaki en düşük seviyeyi tekrar test etti.

En büyük kripto para, gün içinde yüzde 10 oranında geriledi ve bu kayıpların çoğu son iki saat içinde gerçekleşti. Diğer önde gelen kripto paralarda kayıplar daha büyüktü. Ether, Litecoin ve XRP, yüzde 15’den daha fazla düştü. Blok zincirinin bölünmesi ile karşı karşıya kalan Bitcoin çatalı Bitcoin Cash ise yaklaşık yüzde 20 geriledi ve yarın gerçekleşecek çatallanma öncesi elde ettiği kazanımları sildi.

Daha küçük piyasa kapitalizasyonuna sahip birçok altcoin’de düşüş daha etkiliydi.

Kasım’da ilk kez 200 altı

Kripto para piyasası 7 Kasım’da 220 milyar dolar gibi yüksek bir seviyeye çıkmıştı. Bazı analistler lider kripto paranın 200 günlük hareketli ortalamasını kırabileceğini ve Aralık ayında önemli ölçüde yükselebileceğini öngörüyordu.

Fiyattaki yukarı yönlü kopuş beklentileri gerçekleşmedi ve piyasa, bugün kademeli olarak düşmeye başladı.

Satış baskısının sonucunda piyasa 14 Ekim’den bu yana ilk kez 200 milyar doların altına geriledi. Şu anda 191 milyar dolarda bulunan piyasa, ayrıca Eylül ayı ortasından beri de en düşük seviyesini gördü.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl