“Bitcoin’in etkisi azalacak” diyen finans uzmanı: Piyasa %5000 büyüyecek

Finansal danışmanlık şirketi deVere Group'un CEO'su ve kurucusu Nigel Green, kripto para piyasasının 10 yıl içinde %5000 oranında büyüyeceğini öngörüyor.

Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin hakkındaki teknik belgeyi yayınlamasının üzerinden 10 yıl geçti ve küresel ekonomi o dönemden bugüne aynı kalmadı. İlk kripto para, şu anda 112 milyar doları aşan bir piyasaya sahip ve baskınlık oranı yüzde 53’ün üzerinde seyrediyor.

Bununla birlikte yönetimi altında 10 milyar doları aşan varlığa sahip finansal danışmanlık şirketi deVere Group’un kurucusu ve CEO’su Nigel Green’e soracak olursanız önümüzdeki 10 yıl, Bitcoin’in ilk 10 yılından çok daha farklı olacak.

deVere Group’un resmi internet sitesinde kaleme alınan yazıya göre Green, Bitcoin’in etkisinin ve kripto para sektöründeki baskınlığının ikinci 10 yılda büyük ölçüde azalacağını ve kripto para piyasasının bu dönemde en az %5000 oranında artmasını bekliyor.

Nigel Green

Green, “Bitcoin, kripto devrimini başlattı ve sonsuza dek dünyanın parayı işleyiş biçimini değiştirdi. Her şey Bitcoin ile başladı. Ancak Bitcoin’in etkisi ve kripto para sektöründeki hakimiyetinin ikinci 10 yılda büyük ölçüde azalacağına inanıyorum. Çünkü, kripto paraların kitlesel olarak benimsenmesiyle birlikte hem özel hem de kamu kuruluşları tarafından piyasaya daha fazla dijital varlık sürülmüş olacak. Bu Bitcoin için rekabeti artıracak ve piyasa payını değiştirecek. Ek olarak Bitcoin’in mevcut ve henüz piyasaya çıkmamış kripto paralar tarafından sunulan üstün teknoloji, özellikler ve problem çözümleriyle vurulması muhtemel.” dedi.

Green sözlerinin devamında önümüzdeki yıllarda kitlesel benimseme hızının önemli ölçüde artacağını belirterek “Kripto paraların piyasa kapitalizasyonunun 10 yıl içinde mevcut değerlemesinin en az yüzde 5000’inine ulaşabileceği varsayılabilir.” yorumunu yaptı.

Green son olarak “Başta finansal kurumlar ve düzenleyiciler olmak üzere büyük kurumsal ve bireysel yatırımcıların sayısının giderek artıyor olması kripto paranın bir geleceği olduğunu anladıklarını gösteriyor.” dedi.

→ RIPPLE ÜÇÜNCÜ ÇEYREKTE 163 MİLYON DOLARLIK XRP SATTI

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl