Çinli milyarder: Bitcoin baharı 2020’de

Çinli Bitcoin milyarderi Zhao Dong, ayı piyasasının 2019 yılının sonuna kadar uzayacağını ve baharın 2020'de geleceğini ileri sürdü.

Çin’in en etkili ve en bilinen OTC trader’ı Zhao Dong, 11 Şubat’ta popüler mesajlaşma uygulaması WeChat’te yaptığı paylaşımda ayı piyasasının 2019’un sonuna kadar uzayacağını, şimdi Bitcoin satın almak ve elde tutmak için en iyi zaman olduğunu söyledi.

WeChat’te Blockchain ile ilgili bir guptaki tartışma sırasında Zhao, 2017’deki destansı boğa koşusundan bu yana daha az sayıda insanın Bitcoin ile ilgilendiğini ve doğal olarak bu durumun fiyat düşüşüyle ​​sonuçlandığını belirtti.

“Çoğu insan için, şimdi Bitcoin’le ilgilenmiyorlarsa, zaten uzun bir süre de ilgilenmeyecekler” diyen Dong, “ve sadece Bitcoin on binlerce dolarlık bir yükselişe ulaştığında piyasayı tekrar fark edecekler.” diye ekledi.

 

Bitcoin zengini iş insanı, hiç kimsenin umrunda olmadığı zaman Bitcoin’e inananların mümkün olduğu kadar çok Bitcoin stoğu yapmalarını önerdi.

Kripto para endüstrisi trendleri sorulduğunda, Zhao uzun vadede Bitcoin’in değeri konusunda temkinli bir şekilde iyimser. Bu yılki uzun kripto kışı için herkesin kapılarını sıkı kapatması gerektiğine dikkat çekti ancak “Bahar 2020 yılında gelecek, yaz ise 2021 yılına kadar görülmeyecek” diye konuştu.

Milyarder isim sözlerinin devamında yatırımcılara çok iyimser ya da çok karamsar olmamaları gerektiğini hatırlattı ve “Bu yıl daha fazla kripto para projesi ve şirketi iflas edecek fakat 2019 yatırımcılar ile girişimciler için hem en iyi zaman hem de en kötü zaman olacak.” dedi.

Dong, daha sonra “2019, iyi projelere yatırım yapmanın daha ucuz olduğu ve girişimcilerin daha az rekabetten yararlanacağı bir yıl olacak. İhtiyacınız olan tek şey sabır.” şeklinde konuştu.

2018 Kasım’ında Dong, Weibo’daki takipçilerine, Bitcoin piyasasının 4 mevsimden ibaret olduğunu söylemişti ve “şimdi hala Bitcoin sonbaharındayız, gelecek yıl kış olacak” demişti.

“Boğa piyasasında, insanları Bitcoin almaya yönlendirmiyorum, çünkü hızlı para kazanmak kolay görünüyor ama aslında değil. Şimdi Bitcoin satın almaları konusunda insanlarla konuşmaya başladım.” diyen Dong, kripto para çok daha düşük seviyelere inebilecek olsa da Bitcoin’in 2021 yılına kadar en az 50.000 dolara ulaşacağını düşünüyor.

Haber: 8BTC 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun