Beklenen en önemli Bitcoin gelişmelerinden biri bu sene gerçek oluyor

Piyasaya sürülmesi ile beraber, Starbucks'ta Bitcoin ile ödeme yapmanın önünü açacak olan Bakkt'ın tüketici uygulaması bu sene geliyor. Bakkt başkanı Adam White, proje hakkında bazı detaylar verdi.

Bakkt başkanı Adam White, Davos’taki konuşması sırasında Intercontinental Exchange destekli şirketin beklenen tüketici uygulaması hakkında bazı detaylar verdi.

The Block’un bildirdiğine göre White, uygulamanın Bitcoin gibi kripto paralar dahil olmak üzere tüm dijital varlıkları destekleyeceğini söyledi. White’ın bu sözleri, söz konusu uygulamanın kripto paraların dışında aynı zamanda hisse senetleri ve seyahat ödül puanları gibi sanal eşyaları da destekleyeceği anlamına geliyor.

Bakkt, bugüne kadar kripto para ürünleri olarak Bitcoin vadeli işlem ve opsiyon sözleşmelerini kullanıma sundu. Şimdi beklenen bir başka önemli gelişme, uygulamanın piyasaya sürülmesi. Bakkt’ın odaklandığı en önemli gündem maddesi olan bu uygulama, 2020’de ortaya çıkacak.

Uygulamanın faaliyete geçmesiyle beraber kahve zinciri Starbucks’ta Bitcoin ile ödeme yapmanın mümkün olması bekleniyor. Bakkt’ın en önemli destekçilerinden biri olan Starbucks şirketi, geçtiğimiz sene mağazalarında Bakkt’ın mobil ödeme uygulamasının kullanılabilmesine olanak tanıması karşılığında şirketten önemli ölçüde hisse almıştı.

Lider kripto paranın günlük hayatta kullanımını artırmak için çeşitli planlar üzerinde çalışan Bakkt’ın CEO’su, geçtiğimiz Ekim ayında şirketin dijital varlıkları kabul etmek isteyen farklı tüketici markalarıyla görüşme hâlinde olduğunu doğrulamıştı.

İsminin “Bakkt Pay” olacağı söylenen uygulama için Google’ın eski kullanıcı deneyimi danışmanı Chris Peterson işe alınmıştı. Peterson, mobil uygulaması ile dijital varlık cüzdanı çalışmalarına rehberlik ediyor.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl