Bakkt, 300 milyon dolar topladığını ilan etti

Bakkt, B serisi fonlama turunda 300 milyon dolar elde ettiğini açıkladı. Şirket ayrıca beklenen Bakkt uygulamasının bu yaz piyasaya sürüleceğini belirtti.

Bakkt, bugün yeni bir B serisi fonlama turunda 300 milyon dolar topladığını duyurdu.

Yatırımcılar arasında Intercontinental Exchange, Microsoft’un M12’si, Goldfintech Partners, Pantera Capital, PayU, Boston Consulting Group ve CMT Digital yer aldı.

Beklenen Bakkt App bu yaz geliyor

Bakkt’ın halihazırda 350 çalışanla faaliyet yürüttüğünün belirtildiği açıklamada, Bakkt uygulamasının da bu yaz piyasaya sürüleceği ifade edildi.

Bakkt CEO’su Mike Blandina, “Bakkt uygulaması, bu yaz piyasaya çıktığında yaklaşık 1 trilyon dolarlık dijital varlıkların kilidini açma potansiyelimizden dolayı heyecanlıyım.” dedi.

Bakkt uygulamasından bir görüntü

Uygulama, tüketicilerin ödüller, sadakat puanları, oyun içi varlıkları, hediye kartları ve Bitcoin başta olmak üzere kripto paraları tek bir yerden kontrol etmelerine ve kullanmalarına olanak sağlayacak. Tüm bu dijital varlıkların her yerde harcanmasını kolaylaştırmayı hedefleyen şirket, geçen senenin başlarından beri uygulama için yoğun mesai harcıyor.

Bu noktada, Bitcoin’i ilgilendiren en büyük gelişme ise uygulamanın Starbucks mağazalarında Bitcoin ile kahve alımının önünü açacak olması. Geçen sene Starbucks, mağazalarında Bakkt sistemini kullanacak Bitcoin ödemelerine izin verme taahhüdü karşılığında şirketten önemli miktarda hisse elde etmişti.

Bir Bakkt kartı ile birlikte kullanılacak olan uygulamanın şu an için Bitcoin haricinde başka bir kripto parayı destekleyip desteklemeyeceği bilinmiyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl