Bakkt, günlük Bitcoin vadelilerini 12 Aralık’ta başlatıyor

New York Borsası'nın ana şirketi tarafından geliştirilen Bakkt platformu, 12 Aralık'ta günlük Bitcoin vadelileriyle resmen faaliyete geçecek.

Dünyanın en büyük borsası New York Menkul Kıymetler Borsası’nın ana şirketi olan Intercontinental Exchange’in (ICE) kripto para işlem platformu Bakkt, 12 Aralık’ta resmen faaliyete girecek.

ICE’den yapılan açıklamada Bakkt’ın Aralık ayında fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini sunmaya başlayacağı duyuruldu.

Açıklamaya göre, ICE Digital Asset Warehouse’daki vadeli işlem sözleşmelerini destekleyecek Bitcoin’leri Bakkt saklayacak.

 

Bu vadeli işlem sözleşmeleri, ICE’nin bir başka iştiraki olan ICE Clear US yoluyla takas edilecek.

Bakkt ilk olarak Ağustos ayında ICE tarafından “dijital varlıklar için açık ve regüle edilmiş küresel bir ekosistem” olarak duyurulmuştu. Microsoft ve Starbucks’ın yanı sıra birkaç önemli şirketle birlikte geliştirilen platformda bir günlük Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri sunulacağı da bildirilmişti.

Platformun ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’ndan (CFTC) beklenen onayı takiben Kasım ayında faaliyete geçmesi bekleniyordu. Gecikmenin neden kaynaklandığıyla ilgili henüz bir bilgi verilmedi.

Wall Street analisti Thomas Lee, gelişmeyi “Harika haber” şeklinde karşıladı.

Haber: CoinDesk

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun