Dogecoin’in kurucusu: Bakkt ve Fidelity’nin sonuçları kripto para için kötü olacak

Dogecoin'in kurucusu Jackson Palmer, Bakkt ve Fidelity gibi kurumsal şirketlerin kripto para için kötü sonuçlar doğuracağını söyledi.

Pek çok piyasa gözlemcisi, fiyatların yeniden yükselişe geçmesi için kurumsal yatırımcıların yolunu gözlerken Dogecoin’in lider geliştiricisi Jackson Palmer, bu konuda endişeli. Palmer’a göre kurumsal yatırımcılar kripto para alanının temel ilkelerine saldıracak.

Palmer, geleneksel finans şirketlerinin kripto para alanına giriyor olmalarından heyecan duymanın yanlış olduğunu savunuyor. Dogecoin‘in yaratıcısı, kurumların kripto parayı ideolojik köklerinden uzaklaştıracağı görüşünde.

Palmer’a göre sektörün merkeziyetsizlik çabalarının çoğunu alt üst edecekler ve doğrudan meydan okuyacaklar.

 

Coinbase gibi kurumların Blockchain’lerin fiili kapı bekçileri olmaya başladığı bir trendden söz eden kripto para meraklısı, Coinbase’in bir kararla kullanıcı hesaplarını askıya alabileceğini ya da silebileceğini, bunun onları yalnızca bir güç pozisyonuna sokmadığını, ayrıca bir savunmasızlık getirdiğini ifade etti.

Palmer, “Coinbase, hack’lenir ya da çevrimdışı olursa bu sağlayıcıya güvenen bir kullanıcı, merkezi olmayan Bitcoin ağına erişimini kaybedecektir.” dedi.

Palmer, kullanıcıların kripto paralarını saklamak için ortaya çıkan emanetçi şirketlere de dikkat çekiyor. Coinbase, Bakkt ve Fidelity’nin hepsi bir çeşit saklama hizmeti sunuyor. Birçoğu kullanıcılara kendi özel anahtarlarına erişim izni vermiyor, bu da hizmet sağlayıcılarının fonları keyfi olarak alıkoyabileceği anlamına geliyor.

Palmer, bu konu hakkında “Bu şirketler, saklama hizmetlerini sunarken cüzdanları merkezi olarak kontrol etmek ve yönetmek istiyorlar.” ifadelerini kullandı.

Haber: CryptoBriefing

→ ETHEREUM BORSALARI KRİZDE

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun