Bakkt ve Galaxy Digital, Kurumsalların Artan Bitcoin Talebi İçin Güçlerini Birleştirdi

Bakkt ile Galaxy Digital şirketleri, kurumsal yatırımcılardan gelen Bitcoin talebine cevap vermek üzere ortak bir girişime imza atıyor.

bitcoin

New York Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange’in çoğunluğuna sahip olduğu Bakkt ile Bitcoin yatırımcısı milyoner isim Michael Novogratz’ın Galaxy Digital’i Bitcoin satın almak ve saklamak isteyen kurumsal yatırımcılara yönelik yeni bir hizmet oluşturdu.

İki şirket, bu ortak girişimle kurumsal yatırımcılardan artarak gelen talebe karşılık vermeyi hedefliyor. Galaxy Digital Trading’in satış müdürü Tim Plakas, konuyla ilgili açıklamasında, “Bu ortaklığı, iki firmamızın Bitcoin’e erişmek isteyen geleneksel varlık yöneticilerinden aldığı talep artışına hizmet etmek için tasarladık.” dedi.

Üçte birinden fazlasının kripto para yatırımı var

Dün bildirdiğimiz gibi, yönetimi altında 8 trilyon dolarlık varlık bulunan yatırım şirketi Fidelity Investments tarafından yayınlanan bir araştırmada, kurumsal yatırımcıların üçte birinden fazlasının kripto paralara yatırım yaptığı sonucuna ulaşıldığı belirtiliyordu. Dahası, araştırmanın bulgularına göre, kurumsal yatırımcıların yaklaşık yüzde 80’i kripto paralarla ilgileniyor. Öte yandan geçtiğimiz ay makro yatırımcı ve serbest yatırım fonu yöneticisi Paul Tudor Jones, enflasyona karşı bir “hedge” olarak Bitcoin satın almaya başladığını söylemişti.

Fidelity’nin araştırmasına bakıldığında geçen yıla göre kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e dönük ilgisi konusunda önemli bir artış olduğu görülüyor. Geçen yıl ABD’de kurumların yüzde 22’si kripto para tutuyordu. Bu oran, 2020’de yüzde 27’ye çıktı. Bununla birlikte, Avrupa’da ise katılımcıların yüzde 45’i kripto paralara yatırım yaptıklarını dile getirdiler. Dolayısıyla Avrupa’nın kripto paralar konusunda ABD’den daha açık olduğu ortaya konuldu.

Galaxy Digital’in alım satım birimi, 2020’nin ilk çeyreğinde işlem hacminde 1 milyar doları geçti. Bakkt ise 70’ten fazla şirkete saklama hizmeti veriyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl